Як коптити свинячий окіст у домашніх умовах

Покроково про те, як коптити свинячий окіст у домашніх умовах. Користь та склад продукту, його калорійність. Як вибрати та підготувати м'ясо. Рецепти сухого засолювання та рідкого маринаду. Особливості гарячого та холодного копчення, а також варено-копчений спосіб приготування.

М'ясо є важливим компонентом раціону практично кожної людини. М'ясні страви є на столі практично у всіх сім'ях. При цьому з цього продукту можна зробити щось просте або приготувати справжній делікатес.

До останніх справедливо відносять копчений свинячий окіст.

Смак виходить ніжним та приємним, а аромат диму додає вишуканості цій страві. Але для отримання такого результату слід грамотно підійти до питання приготування.

Склад та користь

При копченні стегенця виходить досить ситна страва. Його можна використовувати як самостійний делікатес, додаючи різні соуси. Або ж додавати в суп, бульйон, готувати закуски, салати і навіть піцу.

Копчення дозволяє зберегти у стегені значну частку корисних властивостей.

Це м'ясо відрізняється наявністю наступних компонентів:

  • вітаміну РР;
  • вітамінів В;
  • йоду;
  • Заліза;
  • Кальцію;
  • Магнію;
  • фтору та ін.

Людський організм добре пристосований до засвоєння свинини. За допомогою стегеня можна на довгий час забути про почуття голоду і отримати великий запас енергії.

Але оскільки це продукт копчення, оброблений канцерогенним димом, а також приготовлений із використанням великої кількості солі, зловживати таким делікатесом не варто. Інакше це призведе до активного набору жирової маси та порушення функцій травної системи.

Копчення зменшує вміст жиру в продукті, після чого він зсихається або витоплюється за рахунок температурної обробки. У середньому у копченого стегенця калорійність становить 300-310 ккал на 100 г продукту при варено-копченому способі приготування. І близько 500 ккал при гарячому копченні.