Як зробити навіс для тандира своїми руками

Якими бувають навіси для тандирів за своїми конструкціями та за використовуваними матеріалами. Виготовляємо навіс чи альтанку на дачі своїми руками за рекомендаціями будівельників.

Тандири за останні роки за своєю популярністю наближаються до традиційніших мангалів, хоча й вимагають складнішого і витратного облаштування. Найчастіше не обмежуються просто комплексом для приготування їжі просто неба — дбайливий господар обов'язково передбачить встановлення навісу для свого тандира. Якщо раніше ми писали про те, як зробити східну піч на дачі своїми руками, то сьогодні доповнимо її навісом від негоди.

Різновиди навісів

Почати слід з того, що навіс для тандира на дачі може мати один з кількох різновидів. Вони відрізняються і зовні, і конструктивно. Найпростіші ґрунтуються на чотирьох опорах, над якими розміщують плоску поверхню, наприклад, лист металу і кілька широких дощок. Такі навіси здатні захистити лише від прямих крапель дощу або променів сонця, але вони будуть безсилі у справжню негоду.

Існують способи створення химерних альтанок під тандири – крім захисту вони чудово виконують декоративну функцію. Такі конструкції доповнюють існуючий ландшафт ділянки. Також під їх дахом можна встановити стільник, стіл, кухонну поверхню і всіляким чином облаштувати зону для обіду та відпочинку з друзями.

Зазвичай, дачники або власники заміських будинків використовують комбіновані способи кріплення навісів над тандирами. Наприклад, опорами виступають дерев'яні бруси чи металеві стовпи. Їх також можна звести на основі цегляної кладки. Для даху застосовуються також найрізноманітніші матеріали: метал, шифер, полікарбонат, деревина або навіть снопи соломи. Щоб досягти найбільшої міцності конструкції навісу для тандира, вдаються до допомоги решетування.

Найчастіше на ділянках можна зустріти альтанки для приготування в печах-тандирах, виготовлені з деревини. Вона доступна за ціною і легко обробляється. Завдяки цьому її набагато легше різати, свердлити, шліфувати і здійснювати будь-які інші фізичні дії . Асортимент дерев'яних брусів і рейок досить широкий, щоб кожен міг вибрати те, що йому сподобається і буде доступним для гаманця.

Однак є у дерев'яних конструкцій для тандирів та певні недоліки. Вони легко спалахують і взагалі погано переносять інші температурні впливи, наприклад, багату вологу. Щоб продовжити експлуатаційний ресурс деревини, її просочують спеціальними хімічними розчинами. Зате дерево безпечне екологічно, та й збирання навісу для тандира не налякає своєю трудомісткістю.

Основні питання у будівельників-початківців виникають тоді, коли підходить час планувати матеріал для даху. Покриття даху може бути різним, як уже говорилося вище, але воно має бути пожежостійким та практичним у всіх інших аспектах.

Отже , найпоширенішими є такі матеріали:

  1. Профнастил з урахуванням рифленого металу. Він дуже зручний при монтажі, особливо для невеликих та компактних альтанок.
  2. Шифер. Популярний будівельний матеріал для настилів, проте вважається останніми роками не зовсім безпечним з екологічної точки зору. Натомість відрізняється невисокою вартістю.
  3. Листова оцинкована сталь. Вважається досить стійким до різних погодних умов і легко встановлюється на будь-який каркас.
  4. Полікарбонат. Виготовляється на основі полімерів, відрізняється доступною ціною, тому часто застосовується при облаштуванні покрівлі. Він стійкий до ультрафіолетових променів і взагалі відрізняється всебічною міцністю. Дозволяє створювати дахи з різними вигинами та нерівностями форм.