Як зробити мангал своїми руками із металу

Принцип роботи мангалу та особливості конструкції. Різновиди жаровень для м'яса та овочів. Як підібрати матеріали. Як зібрати своїми руками мангал з металу та поради з експлуатації.

Для приготування улюбленого шашлику, а також іншої їжі на спеку кращим варіантом вважається мангал. Це універсальне пристосування, хоча найчастіше є основою для смаження м'яса та шашликів. Купівля готового мангалу – це дороге придбання. Можна зробити його самостійно, застосовуючи нехитрі навички та якісний метал.

Пристрій та принцип роботи

Основні особливості конструкції мангалу полягають у нюансах. Незважаючи на зовнішню схожість, що здається, вироби можуть відрізнятися висотою ніжок, глибиною, виїмками для шампурів, вентиляційними отворами і ін. Як правило, вони оснащуються чотирма ніжками, що вертикально стоять, але це можуть бути навіть колеса. Найбільш поширені ніжки-підставки з довжиною від 80 до 120 см.

В основі мангальної конструкції – сталевий короб, закритий з боків і з днища. У бічних стінках обов'язково передбачаються отвори, щоб жар отримував достатньо кисню. Таким способом роблять аналог піддувала у пічній конструкції.

На дно такого короба викладають дрова чи деревне вугілля. Їх підпалюють і вичікують час, поки вони прогорять. Коли на дні залишиться тільки жар, на мангал виставляють шампури з шматочками м'яса або овочами. Його готують до того моменту, поки їжа не з тане придатною для харчування.