Як коптити червону рибу методом холодного чи гарячого копчення

Як підготувати та засолити червону рибу для копчення. Чи можна закоптити червону рибу в домашніх умовах? Способи копчення червоної риби та осетрових гарячим та холодним способами.

Червона риба не обов'язково відноситься до категорії елітних видів риб, хоча та ж сьомга та деякі осетрові коштують дійсно дорого. Але нерка, а тим більше горбуша, цілком доступні пересічному користувачеві, і найпоширенішим способом їх приготування, мабуть, можна назвати копчення. Звичайно, можна купити вже готовий делікатес, але якщо спробувати його приготувати самостійно, можна заощадити пристойну суму.

Різновиди червоної риби

Біологічна класифікація передбачає поділ всіх риб на два великі класи в залежності від кольору м'яса, і тоді до червоної риби потрібно віднести лише представників сімейства лососевих, та й то не всіх – у нельми чи сига м'ясо біле. Але історично і червоною рибою на Русі вважалися осетрові, у яких колір м'якоті рожево-жовтий. Щоб не вносити сум'яття, надалі вважатимемо червоною рибою обидва сімейства, що відрізняються високою вартістю та делікатесним м'ясом.

І лососеві, і осетрові види характеризуються високою поживністю і дуже високою концентрацією білка, що легко засвоюється, а також дуже корисних для організму омега-3 поліненасичених жирних кислот.