Як зробити барбекю з бочки своїми руками з фото та відео

Особливості конструкції та створення саморобного барбекю із металевої бочки. Як зробити кришку і підставку. Як правильно обпекти перед першим приготуванням страв.

Більшість власників заміських будиночків та дачних ділянок прагнуть так чи інакше виділити місце для традиційного мангалу, щоб смажити на ньому шашлики та інші смаколики. Жарівня-барбекю, що прийшла до нас із західної культури проведення дозвілля, стає останнім часом навіть більш популярною, ніж звичний мангал. Однак вартість готового виробу в магазині не всім є доступною. Ось чому корисно дізнатися, як зробити цей пристрій практично без вкладень власними руками.

Конструкційні особливості

Барбекю , зроблене своїми руками із звичайної металевої бочки, може також використовуватися як мангал і при приготуванні класичного шашлику. Для цього виймають грати, а на куточки з металу виставляють шампура із м'ясом. Також його можна просто використовувати і для приготування інших страв, особливо з овочів. У процесі створення барбекю з бочки йому можна надати і додаткові функції — все залежатиме від фантазії та творчості творця.

Незважаючи на різні особливості різних варіантів конструкцій барбекю з бочки, вони мають багато схожих якостей. Основне призначення – приготування м'яса та інших продуктів на вугіллі, що виникають внаслідок спеки з високою температурою горіння.

Подивимося докладніше, які особливості має кожна конструкція барбекю, зроблена з бочки 200 літрів об'ємом:

  • кругла форма бочка надає зручну форму та жаровні, що покращує технічні характеристики та зменшує необхідність у великій кількості зварних швів;
  • щоб жар розподілявся рівномірно, всередину поміщають колосникові грати. Це дозволить розподіляти жар більш рівномірно і покращить смак страв, що готуються;
  • Зрізана стінка бочки стає дуже зручною кришкою, яка збереже довше тепло всередині та вбереже від дощу;
  • Як підставку можна використовувати металеві козли або будь-яку іншу конструкцію, здатну займати стійке вертикальне положення.