Як засушити корюшку в домашніх умовах

Сушена корюшка, приготовлена в домашніх умовах за різними рецептами. Запропоновано варіанти посолу сухим способом, з цукром, прянощами та в тузлуку. Корисні властивості та калорійність делікатесу.

Корюшка славиться по всьому світу своїм смаком та легким освіжаючим огірковим ароматом. У деяких країнах (у тому числі й у Росії) їй присвячують свята, фестивалі. Цю рибу люблять вживати у смаженому вигляді. Любителі пінного напою та перекусів часто купують її в сушеному та в'яленому вигляді. Але для чого витрачати гроші на сумнівний продукт, якщо такий делікатес можна легко приготувати самостійно. Тим більше, що на це піде небагато часу, а втомливе чищення тушок не знадобиться.

Корюшка сушена: калорійність

Свіжа корюшка в середньому має довжину близько 10-15 см, але іноді особини досягають 30 см. На ній немає практично луски, вона відрізняється сріблястим блискучим кольором. М'ясо цього хижака набирає високу жирність восени, коли посилено годується.

Середня калорійність на 100 г сушеної корюшки становить лише 221 ккал, а в'яленою близько 148 ккал. У складі є різні мінеральні та вітамінні сполуки, серед яких можна виділити:

  • Кальцій.
  • Хлор.
  • Натрій.
  • Калій.
  • Фосфор.
  • Молібден.

Важливо! В'ялену та сушену корюшку часто вживають разом з кістками, які стають м'якими, та й їх небагато.

Ця риба багата на легкозасвоюваний білок (близько 15 г на 100 г ваги), але при цьому вона не містить вуглеводів. Її можна вживати під час дієти, але не у великих кількостях.