Як зробити джерки з яловичини правильно та смачно

Способи приготування джерки в домашніх умовах з використанням різних маринадів: в духовці, електросушарці, дегідрататорі і в природних умовах. Правильний вибір інгредієнтів та правила зберігання.

Джерки мовою індіанців означає «в'яле м'ясо». Саме у такий спосіб вони зберігали на довгий час здобуте м'ясо. Такий метод сподобався іспанцям, які прибули на континент, які привезли його до Європи і стали також використовувати під час довгих подорожей . Наразі його знають у багатьох куточках світу, а готують страву і вдома, і на виробництвах. Вживають не лише з пивом, а й перекушують ним між їжею. Процес сушіння не складний, не займає багато часу, що чудово підходить для організації фуршетів та вечірок.

Опис приготування

Джерки – це висушені до певного стану пластини м'яса. Для цього яловичину або інше м'ясо пісне необхідно підморозити, щоб було зручніше нарізати, а потім поділити шматками поперек волокон однакової товщини, яка не повинна перевищувати 7 мм.

Якщо раніше підготовлений продукт просто солили, а потім висушували на повітрі чи багатті. То зараз джерки з яловичини попередньо витримують у різних маринадах, де шматки насичуються різними смаками та ароматами. У кожному рецепті є свій набір спецій .

Калорійність делікатесу залежатиме від якості м'яса (жирна або пісна), а також від кількості жиру в маринаді. Наприклад, джерки з мармурової яловичини без додавання маринаду становитиме близько 213,8 ккал.

Метод дегідратації (видалення вологи з м'яса), який зараз частіше проводять в електросушарці або духовці при низькій температурі, надає продукту інтенсивного смаку, кольору і дозволяє довго зберігати делікатес.