Як завялити кальмара в домашніх умовах

Способи в'ялення кальмару в домашніх умовах. Рецепти засолювання продукту. Користь застосування морепродуктів для харчування. Як правильно зберігати сушені кальмари вдома.

Сушені кальмари – чудова закуска, яку може зробити будь-яка господиня в домашніх умовах. Їх можна сушити в духовці, мікрохвильовій печі, електросушарці. Домашні заготівлі не містять шкідливих консервантів, барвників. Смак страви можна урізноманітнити за допомогою різних приправ.

Підготовка кальмарів

Кальмари – морепродукт, який містить велику кількість йоду, фосфору та інших необхідних організму мікроелементів, вітамінів. Цей продукт продається у сирому чи замороженому вигляді. Охолоджені тушки можуть купити лише мешканці приморських міст. Обра ботка кальмара починається з його чищення:

  1. Заморожені тушки спочатку розморозити. Робити це потрібно природним способом за кімнатної температури. Використовувати мікрохвильову піч для цих цілей не можна. Щоб прискорити процес, покладіть морепродукт у ємність із водою. Витягати його з полі етиленової тари не потрібно. Товар, куплений на вагу, запакуйте в пакет і тільки після цього покладіть у воду. Розморожування кальмара ведеться таким способом, щоб м'ясо не ввібрало зайву рідину.
  2. Коли продукт буде наполовину розморожений, починайте його чищення. Видаліть нутрощі. Робіть це дуже обережно, щоб не пошкодити чорнильний мішечок.
  3. Закип'ятіть воду і помістіть до неї кальмарів. Через кілька секунд рідину злийте. Перетримувати м'якоть у окропі не можна. Морепродукти остудіть холодною водою.
  4. Далі зніміть плівку з тушки на кожній щупальці.
  5. Очищені кальмари поріжте на вузькі смужки з шириною 1,5-2 см. Нарізка може бути будь-якою (кільцями, трикутниками, квадратиками).