Як зробити сушену цибулю в домашніх умовах в духовці, в електросушарці, в аерогрилі і на повітрі

Правила приготування сушеної цибулі в домашніх умовах. Користь та протипоказання овочів. Як зберігати та використовувати цю приправу.

Сушена ріпчаста і зелена цибуля – популярний продукт, який багато домогосподарок недооцінюють. Вони просто вважають, що цей овоч цілий рік можна придбати в магазинах, а не витрачати багато часу на дегідратацію. Але саме в такому вигляді він здатний відкрити більш насичений смак і аромат. А древні римляни відносили його до оберегів від неприємностей. Які ще причини вас подвигнуть до такої заготівлі та як її провести правильно, йтиметься у статті.

Особливості сушеної цибулі

Насамперед потрібно розібратися у всіх плюсах, які дає сушіння цибулі:

  • Господиням, які збирають урожай овочів самостійно, не доведеться стежити за зберіганням його взимку, так як у сирому вигляді він схильний до гнилі.
  • Так він займає менше місця у будинку і завжди є під рукою.
  • Часто в сім'ї хтось не любить цибулю і прибирає її з їжі. Перемоловши приправу в порошок, страва не втратить свій смак, а людина буде спокійно їсти.

Калорійність сушеної цибулі набагато вища за свіжий овоч через втрату більшої частини вологи і становить близько 208 ккал проти 40 ккал.

У магазинах продають цибулю у сушеному вигляді за низькою ціною, але слід знати, що на підприємствах намагаються провести процес швидше, часто не замислюючись про отриманий результат:

  • У спеціальному барабані. Всередину робітники завантажують підготовлений овоч, де він обдувається струменем гарячого повітря. Це найпростіший і найпоширеніший варіант.
  • Розпорошення порошку. Цей спосіб використовують для отримання порошку цибулі, коли подрібнений продукт просто розпорошується під струменем повітря. Готова приправа виходить білого чи золотистого кольору. В останньому випадку через часткову карамелизацию цукрового піску під зайве гарячим повітрям. При такому методі буде втрачено більшість корисних речовин та ефірних олій.
  • Сублімація. Підготовлений овоч спочатку заморожують, а потім вакуумізують спеціальним способом.

Якщо порівнювати обробку в їжу цибулі в домашніх умовах, то жаріння та запікання овочів набагато поступаються сушеному продукту за кількістю корисних компонентів.