Як висушити моркву в домашніх умовах декількома способами та зберегти готовий продукт

Що є сушена морква і яка її цінність. Як підготувати коренеплоди. Різні технології сушіння. Як зберігати готовий продукт

На всіх етапах життя людини йому необхідно поповнювати запас певних поживних елементів та речовин. Одним із найважливіших таких елементів є відомий кожному каротин, яким така багата морква. Її не завжди вдається зберегти довгий час після збирання врожаю, тому людство і придумало сушити таке корисне для повсякденного споживання коренеплід.

Чи зберігає морква свої властивості після сушіння

Головна цінність моркви, як та інших овочів, полягає у здатності зберігати свою корисність після температурної обробки. Корисність передбачає збереження не тільки смакових якостей, але також вітамінів і мікроелементів, настільки необхідних організму людини . Крім того, коренеплід повинен зберігати стійкість до ураження мікроорганізмами та бактеріями, не піддаватися дії плісняви та псування.

Для того щоб морква тривалий час могла зберігати свої характеристики, в ній має бути певний обсяг клітковини, глюкози та сухих компонентів, здатних перешкоджати її псуванню. Колір серцевини коренеплоду повинен збігатися із кольором основної м'якоті.

Важливо: після процедури висушування склад готового продукту та його якості практично не зазнають змін. Зберігається більшість корисних речовин, особливо такий цінний каротин. Він дуже корисний людям із порушеннями зору.

Крім даних незамінних властивостей, речовина каротин має такий вплив:

  • нормалізує функціонування серцево-судинної системи;
  • знижує в крові рівень холестерину;
  • зменшує ймовірність виникнення онкології;
  • Позитивно впливає на чоловіче статеве здоров'я.