Як правильно їсти та зберігати сушені фініки вдома

Як сушити, правильно зберігати в домашніх умовах і сушити фініки. Калорійність, цукор, вітаміни, скільки вуглеводів, білків, жирів. Користь та шкода. Що приготувати із сушених плодів фінікової пальми.

На Близькому Сході, де пальма фініки вважається священним деревом, добре розуміють цінність натурального продукту, знають, як правильно сушити і зберігати фініки. Поживні плоди довго залишаються ароматними м'якими та соковитими. Сушені фініки – джерело природного цукру, заліза, вуглеводів, білка, харчових волокон, вітамінів. Вони смачні, корисні, доступні для європейців.

Особливості сушених фініків

Фініки різних сортів вирощують у тропіках і субтропіках: в Індії, Пакистані, Північній Африці, Середній Азії, на Близькому Сході. Стиглі плоди з твердою неїстівною серцевиною та смачною соковитою м'якоттю не зберігаються довго. Свіжі фініки доступні тільки в регіонах , де культивують пальму, і лише в період дозрівання, з серпня до жовтня. Ніжні плоди чутливі до транспортування. При перевезенні на далекі відстані швидко втрачають свіжість, соковитість, аромат та вітаміни.

На європейський ринок надходять сушені фініки, багаті на вітаміни, мінерали і клітковину, необхідну для хорошого травлення. Нектарні сухофрукти, доступні цілий рік, — чудова заміна рафінованого цукру та цукерок.

Як сушать фініки, які зберігають смак, аромат та мінеральний склад свіжих плодів? Шляхом природного сушіння під променями сонця, де сухофрукти наповнюються медовою солодкістю. Зрілі неушкоджені плоди збирають вручну, промивають чистою проточною водою. С цят на сонці або в сушарці при температурі 40-45 ° С, протягом 80-120 годин.