Як зробити вялену густеру вдома

Способи приготування в'яленої густери в домашніх умовах: чищення тушок, сухий та мокрий посол, а також у тузлуку, як правильно вимочити. Де можна сушити рибу взимку та влітку, 5 варіантів зберігання.

Густера – всеодна риба, і за це її дуже люблять рибалки – легше ловити. Незважаючи на те, що тушки використовують для юшки, смаження та запікання, варто спробувати в'ялення. По-перше, так вдасться зробити запас риби, а по-друге, приготувати делікатес, який підійде для перекушування чи вечора із пінним напоєм. Як зробити все правильно, описано у статті.

Чищення та засолювання густери

Густера – невелика риба, що має схожість з підліщиком через яскраве забарвлення плавців на черевці (іноді вони бувають яскраво-жовтогарячі або червоні). У неї плескате тіло з сріблястою лускою середнього розміру. Тулуб в середньому досягає 15-20 см, але особини можуть зрости і до 35 см. Вага в середньому становить 200-400 г, а у великої – іноді 600 г.

У густери, крім основної хребтової кістки, що тягнеться вздовж усієї тушки, багато дрібних кісточок, що становлять небезпеку під час вживання.

Риба має звичайний смак, але часто має характерний аромат тину, тому знавці радять вибирати чисті водоймища для риболовлі.