Як засушити обліпиху в домашніх умовах

Як правильно сушити свіжу обліпиху в домашніх умовах. Коли збирати ягоди і як їх підготувати до наступного сушіння. Найкращі сорти обліпихи. Популярні способи сушіння ягід. Як зберігати і для чого використовувати сушене обліпиху.

Обліпиха є неймовірно корисною та цінною для людського організму ягодою. Вона порівняно недорога. Її можна купити у свіжому та сушеному вигляді, або зібрати та заготовити самостійно. Принципово складного у цьому нічого немає.

Покупні сушені ягоди – це непогано. Але невідомо точно, де збиралися ягоди, якої вони були якості, як довго вже зберігаються і чи містять у собі ту користь, якою так славиться обліпиха.

Ті, хто дбає про власне здоров'я, можуть засушити цей джерело вітамінів самостійно, в домашніх умовах. А ми розповімо, як правильно це зробити.

Коли час збирати ягоди

Щоб отримати всі корисні властивості, якими буде наповнена домашня сушена обліпиха, потрібно знати, коли саме час збирати ці ягоди.

Найбільш висока концентрація корисних властивостей спостерігається в період з кінця серпня до вересня та навіть жовтня. Тут звертайте особливу увагу на погодні умови.

Не можна допускати, щоб ягоди встигли промерзнути. Тому найкраще збирати їх до настання перших заморозків.

Перемерзлі ягідки лопаються, оскільки шкірка у них досить ніжна. У такому стані обліпиха вже непридатна до сушіння. Хіба що можна зварити компоти або зробити свіжий чай обліпихи.