Як завялити товстолобика в домашніх умовах

Рецепти приготування в домашніх умовах в'яленого балика з товстолобика: класичний, пряний варіант, в духовці та холодне копчення. Правильний вибір інгредієнтів та підготовка.

Товстолобика в Росії можна зустріти або в прісноводних водоймищах, де його розводять штучним методом, або в замороженому вигляді в магазинах. Відмінною особливістю даної риби є кількість жиру в м'ясі, яке можна порівняти з морськими видами. Її часто запікають, відварюють, але в'ялений і копчений делікатес здивує своїм смаком навіть знавців.

Харчова цінність балика з товстолобика

Через низьку калорійність (всього 86 ккал на 100 г) товстолобика відносять до дієтичних продуктів. Але слід враховувати, що від віку особин, присутності чи відсутності прикорму під час вирощування залежить їхня жирність. Так велика риба дворічного утримання з прикормом буде найбільш поживною у приготовленому вигляді, а калорійність становитиме вже 137 ккал. При промисловому розведенні вилов тушок роблять пізніше трьох років після запуску мальків.

Вживання в помірній кількості в'яленого товстолобика, приготованого в домашніх умовах, завдяки корисному складу, позитивно впливає на здоров'я людини:

  • Допомагає позбутися токсичних речовин, шлаків.
  • Позбавляє від депресій, стресів та душевних хвилювань.
  • Покращує стан волосся, нігтів та шкіри.
  • Знижує ймовірність виникнення серцево-судинних захворювань.

Важливо! В'ялений товстолобик протипоказаний людям з підвищеним кров'яним тиском, високим холестерином та при захворюваннях нирок та жовчного міхура через високий вміст солі в продукті. Не можна включати в меню такий делікатес при непереносимості риби та алергічних реакціях після її вживання.

Необхідно суворо дотримуватись описів з підготовки тушок, часу витримки в сольовому складі, щоб бути впевненим у відсутності в м'ясі патогенних мікроорганізмів. Потрібно знати, що делікатес, який пройшов копчення, часто містить канцерогени, що сприяють розвитку пухлин.