Як зробити сушене мясо в домашніх умовах – підготовка, засолювання, процес сушіння та зберігання

Правила приготування сушеного м'яса в домашніх умовах: вибір продукту, посол різними способами, сушіння в дегідрататорі, електросушарці та в духовці. Терміни та умови зберігання.

У давнину, коли не було електрики та побутової техніки, засолювання та висушування м'яса були єдиними способами зберегти продукт на довгий термін. Наразі сублімація залишається у деяких районах традиційним видом заготівлі. Багато хто користується рецептами , щоб зробити смачний делікатес для перекушування або взяти з собою в далекий похід, так як напівфабрикат не займає багато місця і має невелику вагу.

Вибір м'яса

Сушити і в'ялити можна практично будь-яке пісне м'ясо у відмінній кондиції, тому що жир під час обробки та зберігання окислюється, надаючи делікатесу гіркий смак.

Для сушіння підходить:

  • М'ясо дорослих тварин. Найкращими якостями має делікатес із пісної яловичини. Добре проходять процес бічна, лопаткова частина, філе та огузок. Можна заготовити трофейне м'ясо (оленіна, козлятина, лосятина), використовуючи будь-який вид оброблення. В Азії часто зустрічається делікатес з конини.!

Важливо! Деякі негативно ставляться до ферментованої свинини, жирність м'яса якої набагато вища, а щільність волокон нижче. Крім того, вона найчастіше заражена гельмінтами. Якщо вирішено взяти цей вид, то слід вибрати найбільш пісну вирізку і перед приготуванням вимочити шматок у слабкому розчині оцту або сильно нагріти вже після сушіння.

  • М'ясо кролика та птиці. У кроликів для делікатесу беруть м'ясо з поперекової частини, а у птаха підходять шматки з стегон, грудки та ніг.
  • Фарш. Є рецепти, у яких напівфабрикат роблять із фаршу. Але його склад повинен складатися на 93% з пісного м'яса, щоб не отримати гіркого смаку.

Вибирати продукт необхідно лише в місцях, де він проходить перевірку ветеринарів та співробітників СЕС, або там, де є сертифікат якості. Справа в тому, що процес виключає проведення теплової обробки, яка здатна повністю знищити патогенні організми . У таких заготовках з ними борються сіль, що пригнічує життєдіяльність збудників захворювань.

Харчова цінність делікатесу зростає через втрату більшої частини вологи. У таблиці дана калорійність готового продукту для популярних видів м'яса:

**Вигляд сушеного м’яса** **Калорійність** **Білки** **Жири** **Вуглеводи**
Яловядина 153,0 ккал 31,1 г 1,9 г 2,8 г
Свинина 316,0 ккал 42,0 г 15,9 г 1,2 г
Куриця 255,0 ккал 48,0 г 7,0 г 0 г
Коніна 210,8 ккал 27,1 г 8,8 г 0 г