Як сушити маслюки в домашніх умовах і що з них приготувати

Як правильно сушити гриби маслюка в домашніх умовах. Чи можна сушити цей сорт грибів? Як правильно вибрати та підготувати сировину. Існуючі способи сушіння маслюків. Особливості зберігання готових сушених грибів. Що можна зробити з висушених маслюків.

Сушіння – це популярний і хороший спосіб зберегти корисні властивості, смак і аромат грибів. При цьому не потрібно використовувати високу температуру, консерванти, олію тощо. У подальшому висушені грибочки можна застосовувати в приготуванні найрізноманітніших страв .

Першочергове завдання – це вибрати гриби, правильно їх обробити, після чого засушити, дотримуючись технології. Сушці піддають велику кількість видів грибів. Одні з них – це маслюки.

Чи можна сушити маслюки

Маслюки є їстівними грибами, які відрізняються слизькою та маслянистою шкіркою на своєму капелюшку. Звідси й назва. Сам капелюшок може мати діаметр від 4 до 10 см.

Маслюки активно ростуть, їх можна зустріти у різних лісах. При цьому гриби характеризуються приємним смаком та великою кількістю користі.

Усього існує понад 40 різновидів маслюків. Але вони діляться на 3 групи.

  1. Пізні маслюки. Їх місце проживання – це листяні молоді та соснові ліси. Здебільшого зустрічаються у середній (центральній) смузі. Збирати можна аж до грудня. Але найчастіше це вересень та жовтень.
  2. Худові. Трапляються досить рідко. Основне місце існування — це листяні ліси. З'являються до пізніх маслюків. Шукати та збирати рекомендується у липні.
  3. Зернисті гриби. Часто ростуть у соснових борах, а також на слабокислому вапняковому ґрунті. Це ранній вид, який збирають з кінця травня.

Якщо ви хоч трохи сумніваєтеся, що це безпечний гриб, не використовуйте його.

Якщо говорити про те, чи сушать такі гриби як маслюки, то відповідь буде позитивно-ствердною. Так, такий спосіб обробки для них є актуальним.

Причому сушіння – це максимально щадний спосіб заготівлі, при якому вдається зберегти максимум користі, смаку та аромату.

Тепер ви знаєте, чи сушать гриби маслюки і які сорти слід збирати, залежно від пори року.