Корисні властивості урюка, протипоказання та як його засушити

Характеристики урюка, його хімічний склад та властивості, показання до вживання. Вибір та зберігання сушеного урюка.

Абрикос , з якого отримують урюк, є не тільки смачним, а й корисним для організму фруктом. Він містить необхідні нормально функціонувати органів речовини.

Що таке урюк і як він виглядає

Урюк є сушеним абрикосом, який має всередині кісточку. Процес висушування вологи із фрукта відбувається у природних умовах, тобто на дереві. Висока зовнішня температура та інсоляція сприяють поступовому випаровуванню вологи з абрикосу, перетворюючи його на урюк темно-жовтогарячого або коричневого кольору. Незважаючи на втрату рідини, він зберігає у своєму складі весь комплекс поживних речовин, вітамінів та мікроелементів.

Відмінність урюка від кураги та кайси

Сухофрукти , одержані з сушеного абрикосу, представлені в декількох видах, таких як:

  • Курага – являє собою половинки висушеного абрикоса без кісточок, що мають забарвлення від жовтого до темно-коричневого кольору. Темний відтінок сухофрукта свідчить про відсутність використання хімічних речовин для його обробки;
    кайса – це цілісний висушений плід, з якого витягли кісточку. Особливістю технологічного процесу заготівлі цього сухофрукта є видавлювання із свіжого абрикосу насіння, а не розріз плода;!
  • урюк – тобто зрілий абрикос з кісточкою, що залишився на гілці дерева і висушений природним шляхом під дією сонячних променів та вітру.