Як закоптити білу рибу методом холодного чи гарячого копчення

Які бувають види білої риби, їхня придатність для копчення. Корисні властивості білої риби холодного та гарячого копчення. Особливості копчення білої риби холодним та гарячим способами.

Дорожнеча червоної риби створила стереотип, що вона набагато смачніша за білу незалежно від способу приготування. Однак це не так – копчення білої риби надає можливість отримання настільки ж ароматних і смачних, але більш корисних страв – потрібно тільки знати, які види річкових і морських мешканців підходять для цього найкраще.

Що відносять до білої риби, її особливості та корисні властивості

Серед вітчизняних рибалок укоренилося уявлення про білу рибу як про антагоніст хижу. Насправді і щука, і судак з окунем теж біла риба. До цього виду взагалі відносять всі види, у яких м'ясо має білий, сіруватий або жовтий відтінок, на противагу червоному, у м'яса якого переважають відтінки червоного.

Загалом видів білої риби майже на порядок більше, ніж червоної, і тут є дуже велика диференціація практично за всіма показниками, у тому числі ціновими та смаковими.

Однією з ключових відмінностей білої риби від червоної, крім кольору, є менший вміст жиру. Але знову ж таки тут теж бувають винятки. Це означає, що у білій рибі менше поліненасичених жирних кислот.

В іншому їх склад практично ідентичний. Біла риба багата на фосфор, калій, в ній міститься чимало магнію, цинку, марганцю та вітамінних комплексів. Натомість є відмінність між морськими та річковими видами білої риби. Річкові вважаються піснішими, багатішими і на залізо, у морських набагато більше йоду.

Так що білі види є корисними в усіх відношеннях. Але, крім корисних властивостей, варто відзначити і шкоду, яку може завдавати копчена біла риба:

  • з віком у м'ясі великих морських жителів накопичуються деякі шкідливі речовини – деякі важкі метали і ртуть, тому слід уникати купівлі екземплярів, розміри яких перевищують середні для даного виду;
  • майже всі види, особливо річкові, можуть містити шкідливих паразитів і патогенних бактерій, позбутися яких допомагає засолювання. Тому нехтувати нею не рекомендується.

Ці нюанси слід враховувати при виборі та копченні риби.