Як закоптити судака в домашніх умовах

Копчений судак готується дуже просто. Але смак такої риби виходить нітрохи не гірший від того ж лосося, приготовленого з рідким димом. І варіантів, як закоптити судака вдома, є кілька.

Судак – одна з найпоширеніших прісноводних риб, що водяться у водоймах усієї Східної Європи, Азії. Стійка до суворого клімату, зустрічається у озерах, а й у прісноводних зонах прибережних зон морів. Середня вага судака — до 3 кілограмів , хоча зустрічаються особини і по 15 кг. Він є хижаком, тобто жиру у ньому порівняно небагато. І саме з цієї причини для копчення він підходить ідеально.

Корисні властивості копченого судака

Окрім чудових смакових характеристик, судак може «похвалитися» наявністю у складі великої кількості вітаміну РР (нікотинова кислота), який в організмі людини бере участь у розщепленні жирів, вуглеводів, білків. Цей же мікроелемент приймає частину в тканинному диханні.

Ще в копченому судаку є у великих кількостях йод, кобальт – ці речовини беруть участь у розвитку гормональної системи, зокрема статевих залоз. І саме з цієї причини раніше судака обов’язково додавали до раціону підлітків 12-15 років — це суттєво знижувало ймовірність виникнення аномалій у їхній репродуктивній системі.

Ще м’ясі судака містяться фтор і фосфор, необхідних зміцнення кісткової тканини. У невеликих кількостях міститься і хром – один із найважливіших елементів для природного очищення організму від токсинів (детоксикація). І при всьому цьому копчений судак – низькокалорійний. На 100 г продукту припадає всього 84-88 кілокалорій. А ось вміст білка – аж 18,8 грамів (на 100 грамів м’яса). Так що для тих, хто бажає наростити м’язову масу або активно займається силовими видами спорту, саме судаку слід віддавати перевагу копченню.

ДОВІДКА! Судак ретельно обирає місце своєї обітниці. Для нього важлива наявність великої кількості кисню у воді. Тож у заболоченій місцевості його зустріти не вдасться. Загалом, судака можна назвати однією з «охайних» риб.