Як закоптити оселедець в домашніх умовах

Корисні властивості, склад, калорійність океанічного оселедця. Способи гарячого та холодного копчення оселедця. Як приготувати оселедець за допомогою рідкого диму. Особливості зберігання копченого оселедця.

Оселедець у багатьох асоціюється з оселедцем. І хоча під останнім терміном потрібно розуміти спосіб засолу риби, оселедець дійсно роблять із оселедця, досить жирної і в міру великої риби, що мешкає в акваторії Тихого та Атлантичного океанів, хоча зустрічаються популяції оселедця і в Північному льодовитому океані. Копчений оселедець вважається справжнім делікатесом зі смачним і ніжним м'ясом, а розміри тушок ідеальні для їхнього готування цілком.

Калорійність, БЖУ, корисні властивості оселедця

Як і багато інших океанічних риб, оселедець багатий поліненасиченими Омега-3 жирними кислотами, корисними для організму. М'ясо цього сімейства дуже багате на вітаміни B/D/Е, містяться в ньому і рідко зустрічаються мікроелементи, фосфор і цинк. У достатній для організму кількості вони не зустрічаються в жодному іншому продукті, крім морської риби. Білок оселедця легко засвоюється, будучи будівельним матеріалом для клітин. При регулярному вживанні страв із оселедця її позитивний вплив проявляється у зміцненні нервової системи, поліпшенні роботи серця та стану судин. М'ясо оселедець сприяє зниженню зсідання крові. Зрештою, відзначено позитивний вплив продукту на роботу головного мозку.

Харчова цінність копченого оселедця:

Компонент БЖУ, що міститься в 100 г м’яса Оселедець г/к Оселедець х/к
Калорійність, ккал 217 220
Білки, м. 21,5 24,5
Жири, м. 14,3 12,5
Вуглеводи, м.

Наявність великої кількості омеги-3 в оселедці

Вживання делікатесного продукту – це добре, але, на жаль, не всім. Якщо у вас є хронічні хвороби печінки, підшлункової залози, нирок, то копчена, жирна, смажена їжа вам табу.

Не варто заперечувати й того факту, що надмірне захоплення продуктами, приготованими на диму, загрожує виникненням онкології. Особливо багато канцерогенних речовин у гарячому диму. Втім, шкода від сигаретного диму в цьому плані набагато більша.

Значно зменшити концентрацію канцерогенів у копченій рибі можна, якщо не знімати шкірку – саме в ній накопичується до 89% шкідливих речовин. З тієї ж причини її не можна їсти.