Як закоптити муксуна в коптильні холодного чи гарячого копчення

Готуємо соковитий, смачний, ароматний та корисний копчений муксун. Вибираємо способи приготування: холодне та гаряче копчення. Обговорюємо корисність муксуну.

Для отримання делікатесів високої якості використовують домашні заготівлі з риби. Свіжовиловлені особини найкраще підходять для копчення.

Найбільший представник сімейства Лососєвих – муксун, водиться в Приморському краї, Сибіру, в Льодовитому океані, а також у США та Канаді. Завдяки ніжному та вишуканому смаку, м'ясо муксуну найчастіше використовують для копчення. Муксун поживний, смачний і корисний для здоров'я. Риба пахне свіжим огірком навіть після заморожування! Але як переконатися в його свіжості? Для цього існує кілька параметрів:

  • кількість льоду – не більше 20%;
  • легкий риб'ячий запах;
  • Поверхня одного кольору, без пошкоджень.


Розморожувати муксуну потрібно поступово, щоб він не розвалився. Якщо зробити це інтенсивніше, то руйнуються волокна, а копчення стане неможливим. Важливо також вибирати особин одного розміру, щоб можна було поступово засолювати їх і обробляти димом.

У домашніх умовах копчення муксуну виконується легко. Потрібно тільки вибрати підходящий вам метод: холодне або гаряче копчення. Усього потрібно підібрати, підготувати потрібні інгредієнти і слідувати простим крокам.