Як закоптити омуля в коптильні холодного чи гарячого копчення

Докладно про те, як закоптити омуля у коптильні холодного чи гарячого копчення. Ознайомлення з рибою. Її користь, калорійність та протипоказання. Поради щодо вибору та підготовки. Як смачно коптити омуля методом гарячого та холодного копчення.

Як відомо, копчення буває холодним та гарячим. Не братимемо до уваги рідкого диму, оскільки це просто імітація натурального копчення. Але іноді і вона непогано рятує.

Основою для копчення є правильно обраний і підготовлений продукт. Здебільшого до коптильні відправляють рибу та м'ясо.

Серед риб особливо цінують червоні сорти. Сьомга, горбуша і форель шанується у всьому світі. А ось про омуля чомусь багато хто забуває.

Насправді це смачна, корисна та цікава риба. Її варто спробувати у копченому вигляді.

Корисні властивості та калорійність

Омуль є промисловою рибою і належить до сімейства лососевих. Тобто м'ясо у нього червоне та смачне. У цьому варто переконатись особисто. І варто розібратися з калорійністю копченого омуля.

Довжина тіла риби сягає 65 сантиметрів, а вага не перевищує 3 кілограми. В основному мешкають на Алясці, Канаді, а також у північних річках Росії.

Є окремий вид Байкальського омуля. Тільки його максимальна довжина трохи більше 30-32 див, а вага вкрай рідко перевищує позначку 1,5 кг. Хоча в плані смаку та корисних властивостей нічим не поступається. Харчується ракоподібними, а також різними молюсками.

Навіть у копченому омулі зберігається великий обсяг легко засвоюваних білків, які допомагають у функціонуванні організму. Це джерело білка відновлення м'язових тканин. Тому омуль стане прекрасним вибором для розширення раціону харчування спортсменів .

Користь омуля проявляється в наступному:

  • Високий вміст вітамінів A, B, D і PP;
  • комплекс із різних вітамінів;
  • жирні поліненасичені кислоти;
  • фосфор.

Якщо говорити про калорійність омуля холодного та гарячого копчення, то тут показники трохи відрізнятимуться. При холодній обробці калорійність знижується і становить 190 ккал на 100 г продукту. За гарячого копчення калорійність буде 220 ккал.