Як закоптити судака в домашніх умовах

Холодне копчення

Щоб закоптити судака холодним способом буде потрібно значно більше часу. Якщо при гарячому рибу коптять при температурі від 80 до 100 градусів, то в цьому випадку лише за 30.

Переваги цього методу:

  • Більш насичений смак;
  • у рибі зберігається більша кількість корисних речовин;
  • готовий продукт можна довше зберігати (велика кількість диму містить речовини, що знищують бактерії).

З мінусів такого методу готування можна згадати те, що навіть незначне порушення технології копчення може призвести до псування продукту.

Готується копчений судак холодним способом з використанням тих самих матеріалів. Тобто буде потрібна спеціальна коптильня (з окремим відсіком для тління, щоб в основну камеру дим потрапляв з температурою всього 25-30 градусів) і тріска.

Час копчення – від 1 до 3 діб. Найголовніше — весь цей період усередині коптильні потрібно підтримувати задану температуру 25 градусів. Якщо вона впаде нижче, то дим не осідатиме правильно на рибу, і вона просто почне гнити (через бактерії). Якщо температура буде вищою, то судак просто засмажиться.

І перед тим, як коптити судака, його рекомендується помістити на 12-16 годин у дуже солоний маринад зі спеціями. Це теж потрібно для того, щоб зменшити ймовірність швидкого розмноження бактерій. У перші 8 годин з початку копчення відкривати кришку категорії не можна! Саме в цей період дим активно осідає зверху риби, і шар, що утворився на ній, виступає як антисептик.