Де і як правильно зберігати копчену рибу

Способи зберігання копченої риби у домашніх умовах. Чи можна її заморожувати як довго. Як визначити зіпсовану рибу за основними ознаками.

Копчена риба різних сортів завжди була і незмінно залишиться одним із найпопулярніших делікатесів у нашій країні. Вона має ні з чим не порівняти аромат м'яса і ніжний смак, а її шматочки без перебільшення самі тануть у роті. Проте продукт цей швидкопсувний — не тільки швидко втрачає свої якості, а й може призвести до отруєння. Тому розберемося, як забезпечити таку продукцію правильне зберігання.

Як зберігати копчену рибу в домашніх умовах

Багато наших співгромадян практикує на сьогоднішній день копчення рибної продукції в домашніх умовах, проте не всі мають чітке уявлення, в яких умовах вона правильно зберігається. Інші купують її в такій кількості, що не встигають з'їсти за 1 їду. Не можна забувати про те, що цей продукт відноситься до категорії швидкопсувних.

Існують різні способи копчення риби, яка і зберігається різний час за різної температури:

  • холодний спосіб. Обробка відбувається за 30-40 градусів за Цельсієм;
  • Напівгаряча технологія передбачає температурний режим від 50 до 80 градусів;
  • гарячий спосіб передбачає нагрівання димом до 170 градусів за Цельсієм.

Найдовше не втрачає своїх харчових якостей і не приносить вираженої шкоди організму продукція, приготована холодним способом. Вона краще просолюється, довше нудиться і, як наслідок, краще просочується димом. У рибки, зробленої за «гарячою» технологією смакові якості цінуються вище, адже вона виходить ніжнішою та соковитішою. Зате збереження її також значно скорочується.

Отже , навіть у домашніх умовах слід забезпечити певні умови продовження термінів харчової придатності цього продукту. Наприклад, холодильник потрібно регулярно відкривати та запускати туди свіже повітря. Якщо продукт знаходиться в закритому контейнері, варто потурбуватися про вентиляційні отвори на ньому. Показник вологості має становити близько 90%. Якщо вище, то можливе утворення цвілі. Якщо нижче, то м'ясо почне висихати.