Як коптити осетра в коптильні гарячого чи холодного копчення

Користь , склад, калорійність копченого осетра. Як замаринувати осетр для копчення. Рецепти приготування осетра способами холодного та гарячого копчення.

Осетр – це рід, що налічує майже два десятки видів. Втім, у нас прийнято так називати всі види, що зустрічаються в річках каспійського, азовського і чорноморського басейну. Існує амурський осетр, невелика населення сибірського осетра водиться в Єнісеї та Обі , зустрічається він і в Північній Америці.

Риба дуже давня і має характерну зовнішність – переплутати її коїться з іншими видами неможливо. Цінується і за чорну ікру, і за соковите та смачне м'ясо. Щоправда, коштує дорого, але ні з чим не порівнянний смак копченого осетра хочеться куштувати сова і знову.

Корисність та КБЖУ осетра гарячого копчення

Будь-які копченості варто вживати в міру. Щодо осетра зловживання делікатесом навряд чи можливо, якщо ви не олігарх. А якщо є в міру, воно, крім задоволення, принесе і користь вашому організму.

Тривала термічна обробка при копченні не настільки руйнівна, як готування на відкритому вогні, тому в осетрі гарячого копчення корисні мікроелементи, вітаміни та інші потрібні організму людини речовини зберігаються практично в постійному обсязі . Розглянемо, чим корисна осетрина холодного/гарячого копчення:

  • М'ясо осетра багате на білки;
  • Джерело вітамінів A/D/E;
  • поліненасичені жирні омега-3 кислоти;
  • мінеральні речовини.

Наявність омега-3 в осетрі

У нас цю рибу заслужено називають царською, і не тільки за розміри (відомі виловлені особини вагою майже в тонну), а й за відмінні смакові якості – на Русі це була страва, доступна тільки дуже забезпеченим вельможам.

Харчова цінність копченого осетра:

Компонент БЖУ, що міститься в 100 г м’яса Осетр х/к Осетр г/к
Калорійність, ккал 195 240
Білки, м. 20,5 26,3
Жири, м. 12,4 16,5
Вуглеводи, м.

У деяких випадках вживання копченої риби небажане. І йдеться не про прихильників дієтичного харчування – копчена осетрина протипоказана страждаючим від захворювань жовчного міхура, при системних патологіях печінки та нирок.