Як закоптити лина в коптильні холодного чи гарячого копчення

Калорійність , БЖУ, корисні властивості копченого линя. Як вибрати та підготувати линя для копчення. Популярні способи та рецепти приготування линя методом гарячого та холодного копчення.

Лін – представник сімейства коропових, типовий розмір якого – 25-30 см для дорослої особини. І навіть рекордні представники виду досягають у довжину не більше 70 см при вазі 8 кг, що значно поступається коропу. Проте лин вважається дуже смачною рибою з ніжним та дуже соковитим м'ясом з характерним присмаком. Зустрічається практично у всіх водоймах Європи та поширюється на схід аж до Єнісея. Спіймати линя нелегко, але ті, хто знає їх житла, часто полюють тільки за цією рибою – нас тільки вона смачна і поживна.

Калорійність, корисні властивості линя

Можна стверджувати, що лин є типовим представником свого сімейства: в міру жирна, ця річкова риба багата і на вітаміни, і мікроелементи, що робить її дуже корисною.

Копчення можна назвати способом термічної обробки, що дозволяє значною мірою зберегти корисні властивості линя, особливо при холодному способі копчення:

  • велика кількість поліненасичених жирних кислот;
  • багатий мінеральний склад;
  • Омега-3 кислоти;
  • у м'ясі линя багато йоду;
  • цінний лин і своїми білками, що легко засвоюються.

Зрештою , цю рибу можна рекомендувати і тим, що дотримується збалансованого харчування, адже калорійність линя невелика – 90 ккал. 100 г сирого м'яса міститься 20,5 г білків, всього 1,9 г жирів і практично відсутні вуглеводи.

Якщо говорити про копчений продукт, то тут потрібно брати до уваги обмеження, характерні для будь-яких продуктів, приготовлених на диму. Іншим можна вживати таку страву частіше кількох разів на місяць при разової дозі трохи більше 200 г.

Коптять линя різними способами, але ідеальним вийде лише свіжа та правильно підготовлена риба.