Як вялити корюшку в домашніх умовах

5 варіантів в'ялення корюшки в домашніх умовах допоможуть приготувати ароматну закуску без особливих зусиль: сухий спосіб, у розсолі, з прянощами, в маринаді та духовці. Описані способи чищення риби та зберігання.

У домашніх умовах легко приготувати в'ялену корюшку всього за кілька днів. Достатньо купити свіжий продукт, який не має пошкоджень, правильно скористатися вибраним рецептом. Тоді на столі виявиться корисна самостійна страва або закуска. Це хороша альтернатива пересушеної магазинної риби, що втратила під час зберігання основну частину смакових якостей.

Користь в'яленої корюшки

Практично у всіх рецептах приготування в'яленої риби відсутня теплова обробка або мінімальна. Найчастіше використовують природні консерванти (цукор, сіль), які допомагають зберегти продукт тривалий час. Це все сприяють збереженню більшості корисних властивостей для організму.

Вчені виділяють ряд позитивних якостей для людини, що вживає в'ялену корюшку:

  • У сушеній рибі міститься велика кількість вітаміну D. Він зміцнює кістки, зубну емаль, усуваючи кровоточивість.
  • Поліпшити зір та уповільнити погіршення зору допоможе вітамін А. Він же разом з іншими вітамінами, амінокислотами та мінеральними речовинами сприяє виробленню колагену, що відповідає за здоров'я волосся та еластичність шкіри.
  • У корюшці багато фосфору. Він відповідає за пам'ять та розумову діяльність.
  • У тих, хто вживає жирну рибу, залізо в організмі міститься в достатній кількості.
  • Кальцій, калій та магній допоможуть зміцнити серце та судини, знизити артеріальний тиск.

Всі корисні властивості можна віднести тільки до корюшки, виловленої в чистих водоймах, що пройшла ветеринарний контроль і зберігається в правильному температурному режимі.

Особливу цінність цей вид риби має для людей, які намагаються схуднути. Багатьох цікавить, скільки в ній міститься вуглеводів, білків та жирів: 0 грамів, 5 грамів та 25 грамів відповідно. Калорійність в'яленої (сушеної) корюшки складає всього 146 кал на 100 грамів. Цей показник нижчий, ніж у більшості морських видів, навіть приготовлених у духовці чи парі.

Однак не варто вживати такий продукт дітям до трьох років, матерям, що годують, і людям, у яких якщо є алергічні реакції на рибу.