Як сушити виноград в домашніх умовах – в духовці, електросушарці, мікрохвильовій печі, на сонці і тіні

Способи приготування сушеного винограду: в духовці, на сонці та в тіні, в електросушарці, в мікрохвильовій печі. Чим відрізняється родзинки від кишмишу, вибір сортів і зберігання готового продукту

На ринках та в магазинах ізюм та кишміш користуються великим попитом. Їх готують шляхом висушування різних сортів винограду. У такому вигляді їх не тільки додають у солодкі страви, у вина для бродіння, також вони входять до складу багатьох лікувальних напоїв, які варять за старовинними народними рецептами.

У промисловому виробництві поліпшення кольору продукту і продовження терміну придатності роблять обробку плодів діоксидом сірки, котрий іноді гліцерином, жиром для блиску. Тільки в домашніх умовах можна приготувати по-справжньому корисні родзинки.

Чим корисний сушений виноград

Дегідратація (сушіння) винограду дозволяє всім корисним речовин залишитися у складі фрукта в концентрованому вигляді. Серед них можна виділити практично всі вітаміни групи (В1, В2, В3, В5, В6, В9), вітамін Е, РР, К, аскорбінова кислота. Крім цього, родзинки багаті мікро- і макроелементами (магнієм, калієм, кальцієм, цинком, залізом і натрієм).

Сушений виноград має високу калорійність на 100 г – близько 265 ккал. Вона залежить від ступеня дегідратації та сорту вихідної сировини.

БЖУ ізюму на 100 г:

**Білки** **Жири** **Вуглеводи**
3,4 г 0,5 г 79,5 г

Важливо! Деякі господині не знають, чим відрізняється родзинки від кишмишу. Перший сушать із винограду сорту з кісточкою, а другий – без кісточок.