Як солити та вялити тарань у домашніх умовах

Як зав'ялити тарань вдома, використавши сухий посол і в тузлуку. Опис корисних властивостей, калорійності. Поради щодо підготовки риби та зберігання делікатесу.

Тарань – вид сімейства коропових, що мешкає в Азовському та Чорному морі, піднімаючись у річки лише на нерест. Раніше на ринках її продавали лише у в'яленому вигляді. Саме тому згодом практично всю сушену рибу почали називати таранкою або таранькою . Делікатес часто можна побачити на столі із пінним напоєм (пивом). Він має відмінний аромат та смак, не втрачає своїх властивостей після посолу.

Таран в'ялена: калорійність

Якщо брати саму тарань, то у в'яленому вигляді вона має зовсім невелику калорійність (близько 88 ккал на 100 г) та відмінне БЖУ (білки 80%; жири 20%; вуглеводи 0%).

Люди часто сприймають всю сушену або в'ялену рибу як популярну закуску до пива, забуваючи, що вона не проходить теплову обробку, зберігаючи всі корисні речовини для людини.

Позитивний вплив тарані:

  • Вживаючи делікатес, людина отримує кальцій, фтор і фосфор, які, крім захисту від карієсу, покращують і зір.
  • Риба підтримує в нормі роботу простати, легень, товстої кишки та здоров'я молочних залоз.
  • У складі в'яленої риби є багато речовин, які оберігають людину від проблем з пам'яттю, старечого недоумства, ведуть боротьбу зі зморшками.

Важливо! В'ялений рибний делікатес не сприяє підвищенню цукру в крові, а навіть може знизити його показники. Але краще обмежитися 100 г 1-2 рази на тиждень, якщо з цим є проблеми.

Також треба розуміти, що у в'яленій тарані багато солі. Чи не зловживайте.