Як засушити хурму в домашніх умовах декількома способами

У статті ми розповімо вам про склад та користь сушеної хурми, її особливості та способи сушіння в домашніх умовах.

Хурма – східна м'ясиста ягода. Її прийнято називати зимовою, тому що плоди починають зріти лише у жовтні. А плоди, що встигли, можна їсти на початку зими. Але що робити любителям хурми в інший час, коли хочеться поласувати смачною ягодою в інший час року ? Тоді багато хто робить з неї варення і лише деякі піддають хурму сушінню, тому що це непростий процес і від правильності його виконання залежатиме результат.

Склад та користь сушеної хурми

Сушена хурма не втрачає своїх корисних властивостей, і її смак практично нічим не відрізняється від свіжої.

У складі ягоди багато вітамінів групи В, А, аскорбінової кислоти, нікотинаміду. Крім вітамінів, у ній містяться також корисні мінерали: калій, марганець, молібден, хром, хром, цинк, кальцій та фосфор, йод.

Вживання в їжу хурми може сприяти зміцненню імунітету та покращенню обміну речовин за рахунок стимуляції травних процесів. Може бути корисним перекусом для тих, хто худне. Хурма має антиоксидантні властивості, що буде корисно при розладі кишечника і отруєння організму токсинами і шлаками, у тому числі і після вживання алкоголю. Може знижувати рівень холестерину в крові і є добрим цитопротектором.

У Грузії вона називається "чирі" і подається як закуска з іншими сушеними ягодами та фруктами. У нашій країні через недостатню поширеність вживання сушеної хурми немає спеціальної назви.

Однак у всіх продуктів є і користь, і шкода, яку вони можуть завдати організму. Якщо у людини є такі захворювання, як цукровий діабет, ожиріння, алергічні реакції, запор і непрохідність кишечника, то з вживанням сушеної хурми потрібно бути акуратнішими .

Сушена хурма набагато калорійніша, ніж сира. Це треба враховувати тим, хто худне при вживанні її як перекушування.

Розглянемо КБЖУ на 1 шт. цієї ягоди. Калорійність плоду становить 93 ккал. БЖУ – 0,47 / 0,2 / 24,97 . Глікемічний індекс – 55.