Як приготувати качку на грилі.

Секрети приготування качки на грилі. Як замаринувати качку для гриля – найпопулярніші рецепти маринаду. Як готувати качку гриль у домашніх умовах.

Хоча качка і відноситься до свійської птиці, вона не така популярна у наших домогосподарок, як курка. Причина не так у смакових якостях, адже у качки смак м'яса досить яскравий і може конкурувати з курятиною, скільки в ціновій доступності. Проте запечену на грилі качку цілком можна назвати справжнім делікатесом, нехай і китайського походження, де цей птах популярніший, ніж курка.

Кілька корисних порад

Качка на грилі – страва, смак якої залежить від правильності вибору. Щоб готувати не надто жирне, але соковите м'ясо, качку найкраще купувати у знайомих фермерів чи ринку. Кращими смаковими якостями характеризуються так звані індоутки , що відносяться до мускусних пород. У магазинах вони бувають рідко, на відміну від пекінської качки, у якої м'ясо трохи світліше, а жирність нижче.

Підготовка тушки – досить трудомістка частина процесу її приготування. Після походу ринку чи магазин її потрібно оглянути не предмет наявності волоском, які були пропущені при первинної обробці. Видаляють їх методом смолення на відкритому вогні, наприклад , на газовому пальнику. Змолити потрібно швидко, не допускаючи витоплювання жиру, досить товстий шар якого знаходиться під шкірою птиці. Потім тушку необхідно ретельно промити під холодною водою, особливо її начинки.

Багато хто відзначає специфічний запах качки, через який і не хочуть її готувати. Зазначимо, що джерелом цього не надто приємного аромату є розташована в ділянці хвоста сальна залоза, яку видаляють під час операції потрошення. Якщо вона з якихось причин не була видалена, це нескладно зробити і самостійно.

Бажано також позбутися стравоходу та гортані, зробивши маленький надріз шкіри біля шиї качки. Позбавляються також верхніх фаланг крил птиці, особливо якщо планують готувати тушку цілком. Щоб крило не відстовбурчувалося при запіканні на решітці, верхню частину крил потрібно вивернути назад, переломивши в суглобах.

Саме по собі качине м'ясо має специфічний і досить насичений смак, і якщо переборщити зі спеціями, то можна втратити оригінальні органолептичні показники. Ось список продуктів, з якими добре поєднується качине м'ясо:

  • будь-які кислі фрукти, особливо яблука;
  • гриби, картопля та гречка будуть відмінним гарніром для запеченої качки;
  • відмінним соусом для м'яса стануть ті, що засновані на кислих ягодах або фруктах, включаючи цитрусові, в такі кисло-солодкі маринади можна додати і трохи спецій.!

Подавати качку, виготовлену на грилі, рекомендується на салатній подушці.