Як приготувати мексиканську шаурму вдома.

Правила приготування мексиканської шаурми: буріто, енчілада, тако та кесадильї. Відмінності від звичних рецептів, поради, щоб покращити смак страви та красиво її подати на стіл.

У різних країнах коржик чи лаваш, начинені м'ясом та овочами, мають свої назви. Денер-кебаб готують у Берліні, шаурма – близькосхідна страва, яка набула великої популярності в Росії. У мексиканській кухні більш відомі буріто, енчілада і тако. Вони славляться основою з кукурудзяного борошна та гострим соусом. У чому їх відмінності та як смачно приготувати ситний перекус, буде описано у статті.

Що таке мексиканська шаурма

Спочатку потрібно розібратися, чим відрізняються мексиканські аналоги від звичної шаурми, яку продають у багатьох закусочних:

  • Буріто. За легендою страва (burro у перекладі «осел) називається на честь мексиканського торговця на прізвисько «Ослик». Він намагався заощадити на посуді, пропонуючи відвідувачам на кордоні Техасу з Мексикою рубане м'ясо з відвареним рисом, тертим сиром, густою сметаною, авокадо та томатами з гострим соусом, загорнувши начинку в пшеничну коржик.
  • Енчілада. Прийнято вважати, що її вигадали католицькі черниці, а рецептуру можна зустріти в кулінарній книзі 1831 року. Тут використовують тортилью з кукурудзяного борошна, підсмажену в глиняному колі. Начинкою в даному випадку частіше служить тушковане або варене м'ясо з овочами, яйцями, великою кількістю сиру, приправленими чилі.!
  • Тако. Має багато варіацій. Наприклад, якщо м'ясо готують на рожні, то страва має назву "Тако аль пастор", а коли на вугіллі, то "Тако аль карбон". У начинці часто використовують рибу, морепродукти, боби та ковбасу чоризо.
  • Кесаділля. У перших рецептах кукурудзяний або пшеничний корж начиняли тільки сиром. Згодом з'явилося багато варіацій, де почали використовувати гриби, м'ясо, овочі та обсмажену картопля.!

Якщо вирішено готувати мексиканську шаурму, слід знати, що у батьківщині її прийнято подавати зі сметаною, зеленню чи сальсою (традиційний соус з томатів).

Калорійність мексиканської шаверми залежить від обраної основи, начинки та соусу. Її показники коливаються від 170 до 470 ккал на 100 грамів.