Як коптити тунця в коптильні холодним або гарячим способом

Як вибрати, обробити, замаринувати тунця для копчення. Рецепти гарячого та холодного копчення тунця. Особливості калорійність, корисні властивості м'яса тунця.

За своїм зовнішнім виглядом та смаковими властивостями тунець разюче відрізняється від більшості інших представників риб. Це, мабуть, найшвидший вид, який більшу частину життя проводить у русі, тому м'ясо тунця нежирне, але й не жорстке, його часто називають морською телятиною за схожість характеристик. Саме тому тунець настільки шануємо кулінарами обох півкуль, а деякі його види через надмірне видобування знаходяться на межі вимирання.

У деяких країнах м'ясо тунця вживають у сирому вигляді, але ніщо не зрівняється зі смаком правильно закопченої тушки.

Калорійність, БЖУ, корисні властивості

Чому тунець, у якому мало жиру, стоїть нарівні з червоною рибою? Питання цікаве, і тут не можна не провести аналогії між свининою та яловичиною. М'ясо тунця дійсно набагато корисніше, і за будь-якого способу приготування склад БЖУ залишається практичним і незмінним. У сирому вигляді 100 г риби міститься 24,5 г білків і 4,5 г жирів. Калорійність копченого тунця – 145 ккал (проти 139 ккал сирого).

Наявність великої кількості білків, що легко засвоюються, робить м'ясо тунця дуже поживним. Багатий вітамінний (А/Е/РР, група В) та мікроелементний склад робить м'ясо тунця одним із найкорисніших продуктів натурального походження.

Перерахуємо корисні властивості риби:

  • велика концентрація вітаміну С;
  • поліненасичені омега-3 кислоти;
  • калій/натрій;
  • Кальцій / фосфор;
  • Група вітамінів В;
  • Вітаміни А/Є.

Найкраще про користь тунця говорить той факт, що японці, які включають його м'ясо до щоденного раціону, відрізняються високою тривалістю життя.