Як зробити вялений гарбуз у духовці, в електросушарці і як зберігати

Особливості приготування в'яленого гарбуза в духовці, в електросушарці, як підготувати овоч до сушіння та правильно зберігати готовий продукт – різноманітні рецепти та безліч корисних порад.

Поживний, багатий на вітаміни і мікроелементи гарбуз стане улюбленим ласощами в зимовий період, якщо його зав'ялити. Такий продукт цінний здатністю до весни зберігати всі корисні компоненти.

Як підготувати овоч до сушіння

Користь кінцевого результату залежить від правильної підготовки овочів до сушіння.

Для сушіння рекомендується використовувати сорти гарбузів, що дозрівають пізніше за всіх. До таких належать твердокорі. Від кормових варіантів краще відмовитись.

При обробці відібраних плодів рекомендується насіння не викидати, тому що в них дуже багато корисних речовин.

М'якуш нарізається на невеликі часточки – не більше 3-4 см завтовшки. Занадто тонкими шматочки робити не рекомендується, адже при сушінні вони сильно зменшаться у розмірах.

Заготовки укладаються в ємність тонким шаром і посипаються цукром (на 1 кг м'якоті припадає 200 г цукру). Зверху кладеться прес, і гарбуз на добу забирається у темне прохолодне місце. Після цього слід злити сік і знову посипати цукром заготовки. Все повторно забирається ще на добу.

Злитий сік поєднується з цукровим піском і доводиться до кипіння. У сироп, що ледь остигнув, поміщаються гарбузові заготовки. Через 15 хвилин їх слід витягнути, можна приступати до процесу сушіння. Ця технологія вчить, як зробити в'ялений солодкий гарбуз.