Як зробити вялену свинячу шию в домашніх умовах

Декілька способів в'ялення свинячої шиї: мокрим і сухим посолом, варіація італійського делікатесу «Ковпа». Як правильно підібрати інгредієнти для рецептів

В'ялена свиняча шия – делікатес, який легко зробити в домашніх умовах. На даний момент професіоналами та аматорами розроблено безліч рецептів, але традиційно його готують в Італії. Це закусочне блюдо там називають «Ковпа». Щоб уникнути помилок, а на столі виявилася смачна і якісна закуска, слід дотримуватися всіх правил і рекомендацій, описаних у статті.

Правильний вибір інгредієнтів

Вибираємо свинячу шию

Так як свиняча шия не буде проходити теплову обробку, а м'ясо цієї тварини часто містить гельмінти та різні бактерії, слід звернути увагу на якість під час покупки:

  • Необхідною умовою буде купівля м'яса лише у спеціалізованих місцях, в які туші надходять після перевірки ветеринаром та СЕС, залишаючи свої таври. Крім цього, покупець має право попросити сертифікат якості, якщо це запакований кусковий продукт.
  • Тепер слід оглянути свинячу шию, яка має бути рівномірно забарвлена, мати рожевий, світло-рожевий колір. Темніші відтінки вкажуть на те, що м'ясо належить старій тварині і буде занадто жорстким.
  • Якщо на шматках виступає кров, структура м'яса пухка, то він заморожувався. Зараз часто почали накачувати м'ясо спеціальними розчинами, щоби збільшити його масу. Це можна помітити по дуже вологій поверхні, прозорим прошаркам у вигляді желе.
  • Для в'ялення свинячу шию можна придбати як жирну, так і піснішу. Від цього залежатиме час посолу, сушіння та склад додаткових інгредієнтів.