Як завялити жереха в домашніх умовах

Всі етапи з приготування в'яленого жереха в домашніх умовах: обробка тушки, сухий та мокрий посол та сушіння. Особливості риби та її вибору. Приготування балику.

Жерех відноситься до «білих хижаків», і на нього часто влаштовують спортивні змагання з лову через його жваву вдачу. І хоча полювання на нього цікавить, багато хто видобуток просто відпускають. Це з його сильної кістлявістю. Але ті, хто знають смак цієї риби у в'яленому вигляді, завжди несуть тушки додому, щоб заготувати про запас, адже смак страви порівняємо з баликом з червоних особин.

Підготовка жереха до в'ялення

Для в'ялення жереха краще вибрати тушки вагою від 800 г до 2 кг. Потрібно враховувати і час вилову, оскільки екземпляри, спіймані навесні, німого жирніші, що позначається на смаку страви. Калорійність готової закуски на 100 г загалом становить 136 ккал.

Обробка цієї особини в даному випадку істотно відрізнятиметься від інших видів риби.

Поетапна підготовка риби до посолу:

  1. Знімати луску чи ні, вибирати господині. З нею жерех у готовому вигляді довше не пересохне, а без неї швидше пройде процес сушіння.
  2. У дрібніших екземплярів голову можна залишити, а у великих її обов'язково разом із зябрами потрібно видалити.
  3. Тепер гострим ножем зробити розріз по всій довжині хребта, не чіпаючи попередньо черевця.
  4. Обрізати хребет із двох сторін, відокремлюючи м'ясо, акуратно перерізати та видалити його.
  5. Розгорнути рибу книжкою і вийняти всі начинки, намагаючись не пошкодити жовчний міхур, через який в'ялений жерех гірчить.
  6. Тепер потрібно зрізати ребра з обох боків та промити тушку водою.

Якщо планується залишити голову, то її слід розрізати від середини верхньої губи після видалення хребта. Зябра необхідно прибрати все одно.

Рада! З досить великих тушок краще зробити балик. Для цього потрібно видалити начинки через надрізане черевце, а потім зрізати і його разом з ребрами, залишивши тільки боковник. Його розгорнути книжкою і зробити глибокі надрізи приблизно через 3-4 см.