Як вялити воблу в домашніх умовах

В'ялення чи соління вобли: у чому різниця? Як правильно засолювати та сушити рибу за класичним рецептом.

В'ялити воблу можна будь-якої пори року. Найкраще це робити восени, коли риба набирає жир. В'ялення та сушіння — це ідентичні процеси, суттєвої різниці між ними немає. В обох випадках воблу попередньо солять, а потім продукт просушують під навісом або в коморі.

Корисні властивості вобли

В'ялена вобла легко засвоюється організмом людини. Будь-якій господині відомо, чим корисна риба. Продукт містить велику кількість цінних білків, різних мікроелементів, необхідних для нормального самопочуття.

Таб . 1 Хімічний склад риби вобла.

Вітаміни та мінерали Кількість у відсотках по відношенню до денної норми прийому
A 2,2
Mn 2,5
В1 8
B2 7,8
C 1,1
E 4
Co 200
PP 33
Калій 6,4
Ca 4
Mg 6,3
Na 4,6
P 28
Fe 4,4
I 33
Cu 6
Mo 5,7
F 11
Cr 110
Zn 5,8

Таб . 2 Харчова цінність свіжої вобли (розрахунок на 100 г продукту).

Калорії 95
Вода 78 г
Жири 2,8 г
Вуглеводи 0 г
Білки 18 г

У таблиці зазначено, що у середньому міститься вітамінів і мікроелементів у воблі. Кількісне співвідношення елементів може змінюватись в залежності від пори року, місця лову.

Солона риба одночасно несе користь та шкоду організму людини. Вобла в'ялена, калорійність якої становить лише 95 ккал на 100 р., могла входити в дієтичне меню. Однак для цих цілей вона все ж таки не підходить через високий вміст солі.

Крім мікроелементів та білка, у складі є необхідні людині жирні кислоти. У вобли слабовиражений смак. В'ялять цю рибу, щоб урізноманітнити смакові властивості.