Як приготувати карася на мангалі з двома найкращими рецептами

Як приготувати карась на мангалі? Ця стаття розповість про два вишукані рецепти, які оцінить будь-який поціновувач смачної їжі. А також розповість, як правильно вибрати свіжу рибу.

Карась начебто не відрізняється унікальним смаком, та й загалом він нічим не примітний. Однак, існують сотні, а може й тисячі варіантів приготування карася, хоч один із них точно вам сподобається! Найцікавіший варіант – це скористатися мангалом для приготування карася.

Мангал надає чудового запаху вугілля та природи, риба просочується ароматом додаткових інгредієнтів і вбирає їх соки. Ця стаття розповість про два вишукані способи приготування карася на мангалі.

Вибір та підготовка риби до смаження

Щоб посмажити карася на мангалі, потрібно підібрати свіжу тушку. Слід враховувати швидкість, з якою морепродукти втрачають свої властивості. Зберігання риби має відбуватися із дотриманням технологічних умов. При покупці карася переконатися в тому, що цих умов дотримувалися, не вийде. Тому є ряд простих способів, за допомогою яких можна перевірити ступінь свіжості риби:

 • Найнадійніший спосіб визначити, чи достатньо свіжа риба – понюхати її. Не варто цього соромитися, це прямий спосіб убезпечити себе та вибрати свіжу тушку.
 • У свіжої риби зябра червоно-рожевого кольору.
 • Під час оброблення свіжа тушка виділяє кров. Відсутність виділень – явна ознака попереднього заморожування.
 • При натисканні на тушку вона повинна бути щільною та пружною, а також швидко повертатися у вихідне положення. Якщо сліди залишаються, це говорить про повторне розморожування.
 • Луска свіжої риби блищить і переливається. А ось каламутні і луски, що відпадають, говорять про несвіжий продукт.
 • Мутність, блиск і прозорість в очах – явна ознака спроби зберегти презентабельний вигляд товару.

Перед тим, як приступити до найголовнішого приготування карася на мангалі, його необхідно правильно підготувати. Цей етап потребує особливої уваги, адже від нього залежить кінцевий результат.

Очищення та підготовка тушок відбувається за такими правилами:

 • Розрізаємо рибу, вичищаємо всі нутрощі. Видаляти нутрощі потрібно обережно, щоб не пошкодити жовчний міхур. При його пошкодженні м'ясо карася після приготування сильно гірчить.
 • Луску слід зрізати різкими рухами за допомогою ножа. Краще скористатися трохи тупим ножем, щоб по необережності не поранити руки. Якщо рецепту потрібна неочищена риба, цей етап можна пропустити.
 • Далі необхідно зробити розріз уздовж черева риби і вичистити всі начинки. Не можна допустити пошкодження жовчного міхура, інакше готовий карась гіркуватиме. Якщо це все ж таки сталося, то варто ретельно промити нутрощі тушки.
 • За наявності ікри її можна як подавати окремо, так і помістити разом з рештою інгредієнтів прямо в тушку.
 • Не варто відрізати голову, оскільки її видалення може негативно вплинути на смакові якості карася.
 • Коли риба буде повністю позбавлена нутрощів, її необхідно промити під проточною водою. У результаті риба має залишитися чистою як зовні, і усередині.

Як тільки процес підготовки буде закінчено, слід розпочати найголовніше — приготування.