Як приготувати ляща на мангалі.

Смачні та швидкі рецепти для приготування ляща на мангалі. Правила вибору риби для смаження на грилі, попередня підготовка інгредієнтів та маринаду. Поради щодо запікання ляща у фользі.

Лещ – прісноводна риба, що часто зустрічається в озерах та річках Росії. Саме лящ, запечений під майонезом, вважається одним із найвишуканіших страв російської кухні. Щоб не ускладнювати приготування, можна приготувати рибу на грилі – вона вийде анітрохи не менш смачною, ніж при запіканні в духовці.

Вибір та підготовка інгредієнтів

Звичайно , проблем зі свіжістю риби не виникне, якщо людина самостійно виловила її з водойми. Однак не потрібно залишати ліщика надто довго, особливо якщо температура на вулиці висока – м'ясо може зіпсуватися вже за кілька годин.

Якщо доводиться купувати рибу на ринку, потрібно, щоб вона відповідала таким критеріям:

  1. При натисканні на шкіру не з'являється ямка – пружна луска швидко повертається до початкового положення.
  2. Зябра свіжі, без наявності слизу або тину, рожевого або сірого відтінку. Вони не повинні бути зеленими, синіми чи чорними – це свідчить про екологічне забруднення водоймища, в якій жила риба.
  3. Очі повинні бути чорними та блискучими. Якщо вони каламутні, значить, лящ вже надто довго лежить на сонці і непридатний для вживання.

Існує ще кілька ознак, якими можна визначити ступінь свіжості риби. Луска має бути природного відтінку, сірувата, гладка. Якщо окремі лусочки зіпсуються, то від покупки рекомендується відмовитися.

Рекомендується брати неочищену тушку – з лускою лящ зберігається набагато довше. Не потрібно купувати у сумнівних продавців – у якісної риби повинен бути сертифікат якості із зазначенням водоймища, в якому він був виловлений, а також дати вилову.