Як і коли солити шашлик правильно для смачного результату

Яку кількість солі потрібно додавати до шашлику. У якийсь момент це потрібно зробити і яку сіль використовувати. Ці моменти приготування шашлику не є такими складними, проте до їх дотримання потрібно підходити з великою серйозністю.

Не багато хто може сказати однозначно, як і коли найкраще солити шашлик. Навіть фахівці в цьому питанні іноді не можуть. Любителі м'ясних страв зазвичай навіть і не замислюються, а просто кидають пару щіпок і все на цьому. А ось кухарі з різних ресторанів солять м'ясо за новими стандартами, згідно з якими додавання солі допускається лише після приготування шашлику. Можливо, у цьому є сенс.

Щоб повністю розібратися в питанні, розділимо його на кілька частин: скільки солити шашлик, коли і яку сіль використовувати. Правила, що застосовуються під час соління м'яса, стосуються всіх його видів. Однак нас цікавлять основні моменти приготування шашлику зі свинини.

Скільки солити шашлик зі свинини

Щодо того, скільки солі необхідно використовувати на кг шашлику зі свинини, все досить просто. Однієї чайної ложки на кілограм м'яса може бути достатньо. Така кількість солі є оптимальною, і як правило, не стає причиною незадоволення тих , хто в результаті куштує страву.

Тих , хто вважає за краще взагалі не солити м'ясо у всіх варіантах маринадів, не дуже багато, але таке теж зустрічається. І це є справою смаку, хоч і не зовсім вітається. А щодо додавання кристалів солі в останній момент перед смаженням м'яса, це теж не є кращим.

Однак серед поціновувачів м'ясної страви можна знайти і тих, хто любить, щоб м'ясо було солонішим. У такому разі максимально допустимою кількістю солі є 3 столові ложки без гірки на кілограм шашлику. Більше додавати солі вже не можна. Велика ймовірність зовсім зіпсувати смак готового шашлику. Тому дуже важливо підійти до вибору рецепту маринаду. Знаючи точне співвідношення пропорцій інгредієнтів, набагато легше визначити скільки потрібно додавати солі. Найпоширеніші варіанти маринадів готуються на основі мінералки, оцту, кефіру, вина і майонезу.

Загалом зрозуміло, що на кг свинини потрібна 1 чайна ложка мінералу. Якщо для шашлику заготовлено більше м'яса, то на кожен кілограм додається ще по одній чайній ложці солі невеликого помелу. Також перед його обробкою на багатті, бажано додати ще трохи солі, приблизно за півгодини до початку процесу.

Такі розрахунки проводяться для м'яса, яке готується на маринаді з різних рідин, тобто маринад винний, а також маринад з додаванням мінералки або кефіру. А ще такі пропорції можна порівняти для маринадів на основі цибулі, перцю та прянощів. Якщо м'ясо просочується майонезом або соєвим соусом, то тут немає необхідності додавати великої кількості солі. Оскільки у цих продуктах її й так уже достатньо. Під час процесу підготовки м'яса в маринаді необхідно знімати пробу на солоність заготівлі. Тут треба буде зорієнтуватися за своїми відчуттями і перевагами .

До того ж, жирність м'яса теж грає не останню роль, а свинина є досить жирним продуктом. Тому занадто багато солі може виявитися шкідливим для свинини, тому що її смак вже не вийде таким насиченим. Сіль перетягне весь сік із продукту, і м'ясо вийде пересушеним. Навпаки, недостатня кількість солі призведе до того, що шашлик вийде прісним. Тому для отримання ідеального на смак шашлику зі свинини необхідний постійний контроль солоності м'яса під час його просочення.

Коли солити шашлик зі свинини

Деякі любителі м'ясної страви відзначають, що додавання солі вважають за необхідне відразу перед прожарюванням м'яса. Є думка, що таким чином шашлик не випустить рідину і буде більш соковитим. Це не завжди справедливо.

Якщо м'ясо занадто довго маринувалося, воно, звичайно, може пустити сік. Однак маринувати його так довго взагалі не рекомендується. Але й солити м'ясо лише перед прожарюванням теж неприпустимо. Смак недосоленого м'яса сподобається не всім. Саме тому м'ясо при його підготовці до смаження має встигнути взяти в себе сіль. Для цього важливо враховувати терміни маринування м'яса, а також вміст солі у спеціях, які додаються до маринаду.

Якщо свинина досить хорошої якості, то вона не спливе соком, і тому солити м'ясо можна ще на етапі його просочення, але захоплюватися цим теж не варто.

Існують також рецепти шашлику, в яких спеціально вказується, що за його маринування взагалі не потрібно додавати сіль. Тому кожен випадок є індивідуальним.

Яку сіль використовувати

Для приготування шашлику використовується звичайна кухонна сіль, особливим секретом це не вважається. Однак є один важливий момент щодо помелу солі. Якщо використовувати дрібну сіль, то її крупинки надто швидко розчиняються на поверхні м'яса, а залишкова його частина так і залишиться прісною. Тому краще взяти велику сіль. Її частки будуть повільно розчинятися, і цим зможуть проникнути вглиб м'яса, просочуючи його повністю.

Таким чином, шашлик зі свинини вийде рівномірно просоленим. Головне, не додавати надто багато солі. Але навіть і на цей випадок можна буде щось зробити.

Що робити, якщо пересолив шашлик

Приготування шашлику передбачає використання різних спецій маринаду. Чимало їх ми можемо бути досить солоними вже власними силами. А при додатковому додаванні солі на тому чи іншому відрізку приготування смак кінцевого результату може бути зовсім зіпсований . Якщо шашлик таки пересолили, як це можна виправити?

Якщо вже готовий шашлик надто пересолений, його мало чим врятуєш. Тому дуже важливо заздалегідь перевірити солоність приготований маринад. Якщо він здається надто солоним, то на цьому етапі можна скористатися такими способами:

  • Збільшити кислотність. Як кислота, що додається, можна використовувати лимонний сік або яблучний оцет. Звичайний оцет також підійде. М'ясо при цьому не втратить всю свою сіль, але додані компоненти принесуть у блюдо нові смакові якості, які можуть перекрити зайву солоність. Це працює за рахунок того, що білкові сполуки, що містяться в м'ясі, при взаємодії з кислотою стануть набагато щільнішими. З цієї причини сіль та спеції у складі маринаду не зможуть просочитися крізь волокна м'яса . У результаті після зняття шашлику з багаття, його поверхня вийде пряною на смак, а всередині м'ясо буде трохи недосолене. Таким чином, загальні смакові якості страви врівноважуються, і, швидше за все, будуть врятовані.
  • Промити проточною водою. Якщо маринад вийшов злегка пересоленим, то з нього можна витягнути м'ясо і спробувати віджати його просочення. Після чого промити. Перед тим як поставити м'ясо нудитися на вогонь, його потрібно просушити або дати полежати, щоб зайва рідина пішла. Можна промаринувати м'ясо ще раз, але заготівлю для маринаду вже приготувати іншу.
  • Додавання молочного продукту. При отриманні занадто пряного м'яса, можна додати в маринад молоко або сметану. Вершковість цих продуктів позбавить м'ясо зайвої солі, відтінюючи собою загальний смак. Якщо заливати м'ясо кефіром, то він вбере в себе сіль . Після цього можна просто промити м'ясо і приступати до його прожарювання.
  • Томатна паста. Якщо основою маринаду є паста з помідорів, то додавання її більш прісного аналога може виявитися корисним. Тому що таким чином додана паста також вбере сіль.
  • Додавання солодкого смаку. При невеликій пересоленості шашлику маринад можна підсолодити цукром, який відмінно нейтралізує собою сіль. Однак із цим теж краще не переборщувати. В отриманні надто солодкого шашлику теж ніхто не зацікавлений.
  • Приготувати новий маринад. Якщо м'ясо надто довго просочувалося маринадом, то сіль у його складі вже повністю перейшла у волокна свинини. Найкращий варіант у такому випадку – приготувати новий маринад. Потім слід потримати в ньому шашлик всього близько години . Тоді сіль у складі м'яса зможе частково перейти у новий маринад.
  • Збільшити порцію. Якщо солоність шашлику занадто помітна, а до його прожарювання ще є трохи часу, можна докупити таку ж кількість свинини. Потім додати її до м'яса, що вже є в маринаді, і ретельно перемішати шматочки.
  • Почати заново. На запитання про те, що можна зробити при занадто великому пересолі, відповідь очевидна. Краще не ризикувати і розпочати процес із самого початку, враховуючи при цьому попередні помилки. Пересолене м'ясо при цьому не потрібно викидати, з нього можна приготувати смачний суп або запашне рагу.

У рецептах шашлику, зазвичай, вказані всі необхідні пропорції інгредієнтів. Їх дотримання необхідно обов'язково враховувати, щоб уникнути неприємних ситуацій.

Додавання солі часто взагалі не є обов'язковим для деяких маринадів, і це вказується в рецепті. І можливо, порада про те, щоб зовсім не додавати сіль, є найкращою в деяких випадках. За потреби готову страву можна підсолити вже при подачі.