Як приготувати шашлик з миня на мангалі

Прості варіанти шашликів з миня: з філе на шампурах, стейки на решітці та у фользі на овочевій подушці зі сметаною. Особливості приготування риби, спосіб оброблення та рецепти маринадів.

Урізноманітнити виїзд на природу можна приготувавши шашлик з миня. Особливо це актуально на риболовлі, коли улов порадував. Рибні страви відрізняються швидким процесом маринування та обсмажування на вугіллі. Незважаючи на те, що філе просочиться димом від вугілля, воно залишиться набагато кориснішим, ніж м'ясний продукт.

Особливості приготування шашлику з миня

Насамперед потрібно познайомитися з особливостями приготування шашлику з миня, щоб під час процесу не зіткнутися з труднощами:

  • Тушки вагою близько 1 кг частіше смажать цілком з головою, видаляючи тільки нутрощі та зябра. Для стейків та оброблення на філе потрібно вибрати особину від 1,5 до 2 кг.
  • Перш за все слід зіскребти з миня слиз з лускою, акуратно розрізати черевце і вийняти нутрощі разом з печінкою, яка за вагою чашу становить 10% від усієї маси. Варто звернути увагу, що поруч із нею є жовчний міхур, його пошкоджувати не можна.
  • Тепер потрібно відокремити зябра, голову і знову помити тушку. Потім зібрати вологу серветками.
  • Смажать рибу разом зі шкірою, нарізавши тушку стейками шириною по 4-5 см.

Наступним етапом приготування на мангалі шашлику з миня буде маринування, на яке часто йде близько 1 години. Для вугілля потрібно вибирати гілки та поліна фруктових та листяних дерев (осики, черешні, вільхи, горобини). На ялинових багато смоли, яка дасть неприємний присмак страві.

Смажити м'ясо можна на шампурах, гратах або у фользі. Спершу потрібно добитися невеликої скоринки з кожного боку і лише потім доводити страву до готовності, щоб пропеклася середина.

Шкірка риби погано пропускає крізь себе вологу. Тому може здатися, що шматки вже готові через піджаристу скоринку. Необхідно перевірити, проткнувши найбільший шматок, – рідина має бути прозорою.

Щоб шашлик не підгорів і рівномірно пропікся, під час процесу смаження потрібно збризкувати шматки водою, залишком маринаду або просто змащувати вершковим маслом.