Як зробити вялену конину в домашніх умовах

У чому полягає користь та шкода вживання в'яленої конини. Які інгредієнти знадобляться у процесі. Основний спосіб сушіння конини, етапи в'ялення та правила зберігання.

Заготовляти на довгий час м'ясні консерви може бути не найлегшою справою, особливо у похідних умовах чи життя у північних регіонах. На Далекому Сході досить поширена заготівля в'яленого кінського м'яса, а також сиров'ялених ковбас. Приготування таких делікатесів у домашніх умовах не насправді не становить великої праці.

Склад та корисні властивості конини

М'ясо коней займає особливу позицію у категорії продуктів для сушіння. У колишніх країнах СНД кінське м'ясо є делікатесною стравою. З в'яленої конини виготовляють ковбасу, яку називають Махан. Така страва є традиційною для ряду тюркських народів .

Незалежно від сорту кінського м'яса, його склад виявляється до 20-25% білка. Вміст калорій у в'яленій конині – до 319 ккал.

Користь і шкода для організму цього продукту залежить від його складу. Корисні властивості конини визначаються вмістом у ній наступних вітамінів: В, Е, К, А, а також наявністю калію та магнію. Регулярне вживання конини призводить до:

  • Зміцнення імунітету;
  • Поліпшення роботи кровоносної системи, активації процесів кровотворення;
  • зниження рівня холестерину та запобігання розвитку атеросклерозу;
  • Поліпшення роботи системи травлення, швидкого та ефективного очищення організму;
  • Зміцнення м'язової системи;
  • Збільшення мозкової активності;
  • Поліпшення загального самопочуття, наповнення енергією і бадьорістю, поліпшення сну.

Основний вплив конини на зовнішній вигляд проявляється у зміцненні нігтів та волосся, збільшенні еластичності та пружності шкіри. Однак для того, щоб отримати від вживання кінського м'яса максимально багато користі, важливо враховувати правила її обробки та готування .

Вкрай необхідно перевірити м'ясо на наявність трихінели та сальмонели.

Норма вживання конини для жінок становить 100 г/добу, для чоловіків – 200 г/добу. Дітям та людям похилого віку не рекомендується включати в меню свого дня понад 50-70 г конини. Усього протягом тижня допускається вживання страв з кінського м'яса близько 2-3 разів.