Як зробити коптильню з холодильника своїми руками

Як перетворити старий холодильник на коптильню для холодного чи гарячого копчення? Найкращі варіанти конструкцій, покрокові посібники та важливі рекомендації щодо створення надійного та якісного апарату.

Копчення – дуже зручний і швидкий спосіб приготування улюблених м'ясних або рибних страв. Ця технологія дуже проста у використанні, а продукти, що отримуються, насичуються вишуканим смаком і ароматом.

Для виробництва копчених делікатесів необхідна коптильня – спеціальне обладнання, за допомогою якого навіть у домашніх умовах можна легко створювати справжні кулінарні шедеври. Причому зовсім необов'язково витрачатися на новий дорогий пристрій, достатньо мати старий холодильник (бажано радянського зразка), який можна легко трансформувати в коптилку своїми руками.

Креслення та схеми конструкцій з холодильника

Виготовлення коптильні з холодильника своїми руками – процес досить нескладний, проте, перш ніж переходити безпосередньо до виробництва, слід вирішити, якого типу буде пристрій, гарячого або холодного копчення. Цей фактор впливає на подальший процес створення приладу для приготування їжі.

Найбільш оптимальний варіант – холодне копчення, яке протікає при температурі, що не перевищує 40 ° С. Перевага цього способу в тому, що холодильник не потребує повного розбирання. Загалом, щоб зробити коптилку, достатньо просвердлити пару отворів для гарної циркуляції диму.

У свою чергу гаряче копчення відбувається при температурному режимі 60-120°С. Тому розробка відповідного апарату вимагатиме трохи складніших і триваліших маніпуляцій. Це пояснюється тим, що обшивка та ущільнювачі в таких умовах виробляють шкідливі речовини, які негативно впливають на якість копченостей. Також при такому методі забороняється застосування оцинкованих грат, так що доведеться піддавати свій старий агрегат тотальній переробці.

Відповідно до конструктивних особливостей, будь-яка коптилка має бути виконана із застосуванням наступних елементів:

  1. Корпус. Власне, це і є сам холодильник, зрозуміло, без внутрішніх складових частин.
  2. Ґрати (одна-дві штуки). Будь-який пластик повинен бути видалений, однак, якщо у вашої моделі решітки виконані, наприклад, з нержавіючої сталі, то їх можна використовувати, але спочатку потрібно обпалити, щоб позбавитися фарби.
  3. Димовідведення.
  4. Піддон для збирання жиру. Необов'язковий пункт, але спрощує процес приготування.
  5. Джерело нагріву та тирсу, за потребою.

Існує досить багато прикладів того, як створити коптильню зі старого холодильника. Ми наведемо деякі з них, які мають найбільшу популярність серед домашніх кулінарів. Докладніші покрокові інструкції можна знайти в наступних розділах цієї статті.

  • Саморобна коптильна шафа. Найпоширеніший спосіб має найбільш просту схему: коптильна камера, димохід, топка.
  • Коптильня з двокамерного холодильника. Технологія виготовлення практично аналогічна попереднього однокамерного варіанта. Єдине, що для повноцінного та комфортнішого поводження з внутрішнім простором коптильні, радимо видалити перегородку між камерами, залишивши невеликі краї по 5 см. Це потрібно для того, щоб додатково покласти ще одну решітку без зайвого монтажу.
  • Коптильня з димогенератором. Один з найзручніших зразків, що збирається спільно з ежектором та компресором. Дані комплектуючі розташовуються ззаду або збоку на корпусі і з'єднуються з сталевою камерою або ПВХ трубкою. Кріплення проводиться за допомогою болтів та шурупів.
  • Коптильня із застосуванням вогнегасника. Як виробник диму виступає «патрон», що нагрівається багаттям. Його можна виготовити з вогнегасника, що не використовується, в залізному корпусі.