Як зробити грати для коптильні своїми руками

З чого і як можна зробити грати для різних видів коптиль. Вивчаємо види ґрат. Вибираємо відповідний виріб для коптильні.

Копчені вироби підійдуть до місця під час пікніків на природі, на дачі, коли збираються всі близькі та друзі. Для приготування цих страв вам знадобиться коптильня, яку можна зробити самостійно або купити в спеціальних магазинах. В останньому випадку разом із самим агрегатом даються і грати, на яких коптиться м'ясо чи риба. Однак, якщо коптильню робитимете самі, то вам знадобиться зробити і грати. Без них процес копчення стане для вас справжнім борошном. У цьому випадку ви будете впевнені у надійності конструкції, а сам процес виготовлення буде простим. І що важливо, грати не залишатимуть жодних слідів на продукті.

Варіант без ґрат

Звичайно, можна обійтися і без ґрат, якщо ваша коптильня найпростіша, наприклад, з цебра, каструлі або бочки. Для цього необхідно нарізати палиці бажаного розміру та поставити у відро, а у випадку з бочкою беріть прути. Самі продукти потрібно підвісити за допомогою мотузок чи гачків.