Як зробити коптильню з цегли своїми руками

Усі нюанси того, як зробити коптильню із цегли своїми руками. Різновиди цегляних конструкцій. Які матеріали використати. Вибір місця розміщення споруди. Складання різних видів цегляних коптилен.

Власники дачних ділянок, а також заміських будинків часто облаштовують літні альтанки, встановлюють мангали чи роблять цілі зони барбекю. Шанувальники копченостей навіть зводять стаціонарні пристрої.

Насправді збудувати цегляну коптильню не так складно. Процес має свої нюанси. Але якщо вивчити всі моменти, а також відповідально підійти до цього питання, вирішити його можна самостійно.

Слід заздалегідь визначитися з видом коптильні та вивчити покрокову інструкцію з будівництва.

Різновиди коптилен

Копчення буває холодним і гарячим. У першому випадку всередині камери або бункера підтримується температура в діапазоні 20-40 градусів за Цельсієм. За гарячого копчення це 70-120 градусів.

Конструктивно пристрій складається з:

  • Камери для копчення;
  • топки з колосником та зольником;
  • димовідведення.

Працює система досить просто:

  • дрова розігрівають тріску або тирсу;
  • паливо поступово тліє та виділяється густий дим;
  • Потіки диму направляються в камеру копчення.

Залежно від способу копчення процес може займати від 30 хвилин до декількох днів.

Хоча існують 2 способи копчення, цегляні коптильні правильно розділити на 3 категорії.

  • Для гарячої димної обробки. Тут коптильна камера знаходиться над осередком. Зверху встановлюють ґрати чи підвішують гаки для продуктів. Нижню частину закривають металевим листом для збирання соків, жиру, а також виключення їх попадання на паливо, що тліє.
  • Для холодного копчення. Щоб дим остигав при тлінні тирси або тріски, в цегляній конструкції передбачений димар. Він з'єднує коптильну камеру з топкою. Поміж ними відстань близько 1,5-2 метрів. Це дозволяє диму надходити в коптильню в охолодженому стані. Також стінки димоходу служать для осідання шкідливих речовин. Через це продукти холодного копчення вважаються кориснішими.
  • Комбіновані коптильні. Це конструкції, в яких можна коптити холодним і гарячим способом. Для цього споруджують 2 топки. Одна знаходиться під коптильною камерою та застосовується при гарячому приготуванні. Друга на відстані, щоб дим остигав. Пересуваючи засувки та розпалюючи ту чи іншу топку, можна в рамках однієї цегляної конструкції коптити двома методами.

Також комбіновані коптильні реалізують рахунок можливості регулювання тяги в димовідвідній трубі. Коли потрібно холодне копчення, створюється мінімальна тяга і потоки диму охолоджуються, або вибирається потужна тяга. За рахунок великого припливу кисню дрова горять інтенсивно, і це сприяє активації тління тріски.