Як замаринувати та приготувати шашлик у гранатовому соку в декількох маринадах

Приготуйте шашлик у гранатовому маринаді. Дізнайтеся, як правильно замаринувати шашлик у гранатовому соку та які спеції вибрати.

Маринувати шашлик у гранатовому соку почали на Кавказі. Ми звикли маринувати шашлик із лимоном, але, виявляється, у гранаті лимонної кислоти набагато більше – 9%. Вміст кислоти у лимоні до 5%. Причому дикорослі гранати кисліше. Фруктові кислоти роблять м'ясо м'якшим і надають незвичайного післясмаку. Приготуйте шашлик у гранатовому маринаді, дотримуючись наших порад і рецептів, і здивуйте гостей смачною стравою.

Особливості приготування

Маринад із гранатовим соком підходить для будь-якого шашлику, різниця лише у часі маринування. Для риби достатньо 1 години, для курки – кількох годин, свинина чи яловичина маринуються до півтори доби. Чим грубіше м'ясо, тим довше його витримуйте. Для яскраво вираженого смаку маринуйте свинину або баранину не менше доби і під гнітом.

Для шашлику з гранатом підійде лише натуральний концентрований сік. Він продається у скляних пляшках, на яких написано, що сік прямого віджиму, і коштує дорожче. Якщо не впевнені як готовий сік, вичавіть його з граната самостійно через марлю або за допомогою дерев'яної товкушки.

Вибирайте свіжу свинячу лопатку чи шию. Якщо вирішили готувати з мороженої свинини, замочіть її на кілька годин у мінеральній воді. Для шашлику з курки оберіть невеликих курчат вагою до 1 кг.

Додати півсклянки коньяку в маринад. Він розм'якшує м'ясо і відтіняє кислуватий присмак гранатового соку, надає страві терпкого аромату.

Цибуля , як стверджують кухарі, це основа будь-якого маринаду для шашлику. Цибуля дасть більше соку, якщо його подрібнити блендером, натерти на тертці або пропустити через м'ясорубку.

Подавайте шашлик на лаваші. Він убере зайвий жир і буде смачним доповненням до шашлику. Не скидайте готовий шашлик у каструлю, він запітніє і стане в'ялим.

Перемішуйте м'ясо з маринадом руками, як тісто, масажуючи шматки і втираючи суміш.

Перед смаженням зчищайте з шашлику всі тверді складові маринаду: шматочки цибулі, аджики, овочів, зелені. Їхні рештки пригорять і охоплять.