Як приготувати шашлик з кижуча – вибір, маринування та смаження

Сьогодні ми розповімо вам секрети приготування шашлику з кижуча: як вибрати та обробити рибу, як смачно замаринувати та найголовніше – як посмажити на мангалі.

Літня пора – час відпусток та втілення кулінарних вишукувань, а також незвичайних рецептів. Мало хто знає, що шашлик можна приготувати з кижуча, не кажучи про те, що взагалі розуміють, що це особлива порода лососьових риб, придатних до вживання. Вона відрізняється низькокалорійністю та яскравими смаковими якостями. Для неї характерні соковитість та ніжна структура м'яса, що вигідно відрізняється від інших представників сімейства. Дієтологи рекомендують цю рибу для раціону людей будь-якого вікового діапазону як дорослих, так і дітей від 3-х років.

Про те, як приготувати смачний та поживний шашлик із кижуча, розповімо далі.

Обробка риби

Спочатку визначте свіжість риби, оскільки саме цей критерій допомагає значно покращити смак вихідної страви. Свіжість можна визначити, натиснувши на м'ясо риби. В результаті механічного впливу тканини повинні швидко повертати вихідний вигляд, а дефекти – усуватися. Також зверніть увагу на колір зябер. Вони повинні бути рожевими або яскраво-червоними та закритими. Запах має бути приємним, якщо він буде гнильним, краще відмовитися від використання такої риби.

Для правильної обробки кижуча, візьміть великий гострий ніж, обробну дошку, а також щипці для видалення кісточок.

Далі діємо за інструкцією:

  1. Розморожуємо тушку (якщо працюємо із замороженим продуктом). Для цього залишаємо рибу при кімнатній температурі до повного розморожування м'яса.
  2. Уздовж лінії голови робимо надріз (зверху-вниз) і відокремлюємо голову від туші.
  3. Вставляємо ніж паралельно та максимально близько до хребта, плавними рухами відокремлюємо м'ясо від нього у напрямку до хвоста. Після цього повторюємо події з іншого боку. Завдяки цьому отримуємо два великі шматки риби, що обробляється.
  4. Відокремлюємо жировий прошарок. Жирок цього сорту риби знаходиться внизу на животі.
  5. Видаляємо плавці, хвіст та кістки (їх можна виявити за допомогою натискань на м'ясо).

Після цього ми отримуємо рівні та красиві рибні філе, які готові до подальшого приготування чи засолювання.