Як коптити салаку в коптильні холодного чи гарячого копчення

Як правильно вибирати рибу для копчення. Способи гарячого та холодного копчення салаки в домашніх умовах. Як зберігати копчену салаку.

Салака – дрібний підвид атлантичного оселедця, що мешкає в акваторії Балтійського моря та деяких прилеглих прісноводних водоймах. Середній розмір риби – трохи більше 10 см, рекордні екземпляри можуть бути вдвічі більшими. Саме салаку є основною рибою, з якої виготовляють шпроти, анчоуси та кільки, проте частина вилову реалізується в торговій мережі в замороженому або охолодженому вигляді, а в ареалі проживання – і у свіжому.

Калорійність, БЖУ, корисні властивості

Салаку і в свіжому, і в копченому вигляді є джерелом цілої групи вітамінів (E/B/A/D) і цінного риб'ячого жиру, який набагато корисніше тварини. Є в цій рибі і цінні мікроелементи, яких потребує людський організм (калій, магній, йод , фтор, фосфор та ін.).

Позитивний вплив вживання цієї риби проявляється і впливом омега-3 жирних кислот, у чималій кількості присутніх у м'ясі балтійського оселедця.

Білок , що є основою м'яса салаки, – незамінний будівельний матеріал на клітинному рівні, що дозволяє заповнювати дефіцит різних амінокислот, що беруть активну участь в обміні речовин.

Калорійність салаки холодного копчення – 113 ккал, у приготовленої гарячим методом риби вона набагато вища – 150 ккал, але в будь-якому випадку назвати дієтичною цю страву не можна, тому людям із зайвою вагою включати продукт у щоденний раціон не варто.