Як закоптити свинину методом холодного чи гарячого копчення

У нашій статті докладно описано інструкцію з різними способами копчення свинини, зокрема холодним та гарячим методом.

У Росії свинина – один із найпопулярніших видів м'яса. Ніхто до ладу не зможе відповісти, скільки різних страв можна з нього приготувати. Але копчена свинина завжди асоціюється зі святом та подається на стіл в урочистих випадках. Залежно від способу копчення, ця страва матиме власні властивості.

Підготовка свинини для копчення

Для копчення підійде практично будь-яка частина свинини – грудинка, лопатка, окіст. Найголовніше, щоб воно було якісним та сертифікованим, приємного рожевого кольору з білими або жовтуватими прожилками. Не варто вибирати продукт надто яскравого кольору, велика ймовірність, що виробник додає в м'ясо барвник, щоб воно виглядало привабливіше.

Вибране м'ясо краще нарізати на шматки. Не має особливого значення, якого розміру будуть шматки, але є кілька аспектів, які обов'язково враховуються при копченні. Чим більший розмір шматка, тим більше часу знадобиться для копчення. Віддасть перевагу м'ясу молодої тварини, тоді отриманий продукт вийде надзвичайно м'яким і ніжним. Час, витрачений на маринування та копчення молодої свинини, теж буде меншим, ніж при використанні м'яса більш дорослої тварини.

Після того, як м'ясо вибрали і обробили на порції, потрібно видалити з нього всі прожилки та жиринки, інакше готові копчені будуть дуже жирними. М'ясо потрібно ретельно промити під проточною водою та обсушити на серветці.

Найскладніше – це правильно обробити м'ясо. Для цього попередньо видаляється шкіра, весь зайвий жир, жили та навіть кістки. Деякі люди вважають за краще коптити свинину прямо на кістки, особливо якщо це стосується великих частин, таких, як окіст. Однак якщо і кістки видалені, м'ясо зберігається набагато довше, та й вживати його в їжу буде простіше.

Перед тим, як розпочати копчення, м'ясо потрібно буде обов'язково посолити та замаринувати. Це стосується не лише м'яса, а й сала. Існує безліч способів маринування. Про них йтиметься нижче.