Як закоптити рульку в коптильні гарячого чи холодного копчення

Як правильно вибрати свинячу кермо для копчення. Способи виготовлення маринаду для копчення рульки. Рецепти холодного та гарячого копчення свинячої рульки в домашніх умовах. Калорійність та корисні властивості копченої голяшки.

Хоча Вікіпедія говорить про кермо як частину свинячого стегенця, що складається переважно з грубого м'яса і сполучної тканини, насправді м'ясо голяшки, особливо задньої, включає чимало жиру і тому вважається досить ніжним. Основний спосіб приготування рульки – копчення, і якщо зробити це правильно, ви отримаєте справжній делікатес. Рецептів копченої рульки існує чимала кількість, так що підходящий варіант знайдеться завжди і на будь-який, навіть найвибагливіший смак.

Як правильно вибрати рульку

Під кермом слід розуміти частину свинячого стегенця, розташованого вище колінного суглоба. Не варто говорити, що коли мова заходить про рекламу застілля, саме верхній окіст найчастіше фігурує на подібних зображеннях.

Але оскільки на кермі, зрізаній з передніх лап, м'яса набагато менше, вона зазвичай йде на холодець, а ось задня кермо – ідеальна частина туші свині для копчення.

При виборі сирого продукту звертайте увагу на стан шкіри – якщо м'ясо свіже, вона буде пружною та швидко відновлюватиметься після натискання. Наявність дефектів і плям незрозумілого походження може свідчити про вимочування свинини для продовження терміну реалізації. Таке кермо краще не купувати.

Ще один спосіб відрізнити свіже м'ясо від несвіжого – оцінити його зріз. У рульки м'ясний прошарок повинен мати світло-рожевий відтінок, а жирові шари – білий. Перевірку нюхом теж ніхто не скасовував. Якщо у вас з цим все гаразд, понюхайте м'ясо обов'язково , наявність будь-яких сторонніх запахів має насторожити.

І насамкінець – купуйте у перевірених торгових точках, і це не обов'язково мають бути мережеві магазини. Найчастіше саме невеликі м'ясні магазини постачають свіжу свинину безпосередньо від фермерів та навіть приватників.